Nasze projekty

Media Emiratów Arabskich o wizycie Franciszka

Media w Emiratach Arabskich bardzo obszernie relacjonowały papieską wizytę. Jedna z telewizji transmitowała na żywo Mszę na Stadionie Zayeda, a pierwsze strony niemal wszystkich gazet pokazywały papieża i imama Al-Azharu

„Budujmy naszą przyszłość razem” – to nagłówek z Arab News. W artykule podkreślono międzyreligijny charakter wizyty Franciszka. Nie cytuje się jednak słów papieża, które mogłyby zostać odebrane jako zawoalowana krytyka reżimów arabskich. Krytykuje się natomiast – ustami papieża – niesprawiedliwy porządek gospodarczy. Obszernie przytacza się wszelkie pochwały pod adresem władców Emiratów.

Redaktor naczelny Arab News zwraca uwagę na kontrast między skromnym „papieżem ludu” a przepychem zgotowanego mu powitania. Zauważa, że Emiraty nie zdołały ukryć przed Franciszkiem swego splendoru. Ten sam dziennik zamieszcza też wywiad z kard. Fernando Filonim o Arabii Saudyjskiej. Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów wyraża w nim nadzieję na poprawę relacji z saudyjskim reżimem.

Arabskie media wspominają też o antyislamskich uprzedzeniach na Zachodzie. Podkreślają, że potrzeba było wizyty papieża, aby Zachód odkrył, że w Emiratach są chrześcijańskie kościoły.

Reklama

KAI/kh

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite