Nasze projekty

Grób Carla Acutisa zostanie ponownie otwarty? Modliło się przy nim tysiące osób

Grób bł. Carla Acutisa, znajdujący się w kościele w Asyżu, został zasłonięty. Przed beatyfikacją i po niej pielgrzymowało do niego tysiące wiernych. Abp Dominco zapowiedział jednak, że zostanie otwarty ponownie, gdy tylko sytuacja związana z pandemią koronawirusa się poprawi.

źródło: Saints and Blesseds/CC PDM 1.0

Abp Sorrentino, biskup Asyżu, podczas mszy św. przy grobie, podkreślił, że błogosławiony nastolatek „był w stanie mówić językiem młodych ludzi, który jest językiem oryginalności, autentyczności”.

Carlo i Franciszek chcą rozmawiać z młodymi w swoim języku, aby powiedzieć, że są radośni, szczęśliwi, oryginalni, ale na właściwej drodze, którą jest droga Jezusa. Dlatego musimy zadbać o to, aby ich język docierał do młodzieży – dodał.

Grób zostanie ponownie otwarty

Reklama

Przed zamknięciem grobu mszy św. przewodniczył nowy prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych bp Marcello Semeraro. W homilii stwierdził, że w osobie bł. Carla mamy „młodego człowieka, który zaryzykował w życiu, stawiając na Chrystusa”. Wskazał też, że siłą przyciągania błogosławionego jest jego pokora, którą odznaczał się również św. Franciszek z Asyżu.

PRZECZYTAJ: Filipińczyk rzeźbi figurki bł. Carla Acutisa. Ma zamówienia z całego świata

Aabp Sorrentino wyjaśnił, że w związku z pandemią nie można było dłużej bezpiecznie eksponować ciała błogosławionego, ale gdy tylko sytuacja się poprawi, grób zostanie na nowo i ostatecznie otwarty.

Reklama

Przy relikwiach modliło się tysiące ludzi

Od 1 do 19 października można było przez szybę oglądać złożone w sarkofagu ciało błogosławionego, przy którym w tym czasie modliło się ponad 40 tys. osób. Podczas ekshumacji trumny Acutisa na cmentarzu w Asyżu 23 stycznia 2019 roku, dokonanej w związku przeniesieniem do sanktuarium Ogołocenia, stwierdzono, że jego ciało znajduje się – jak wyjaśnił abp Sorrentino – „w stanie transformacji właściwej zwłokom”.

ZOBACZ: “Miał spojrzenie pełne miłości”. Lekarze wspominają ostatnie chwile bł. Carla Acutisa

Ponieważ upłynęło niewiele lat od pochówku (nastolatek zmarł w 2006 roku), różne części ciała, choć poddane zmianom, znajdowały się nadal w swym anatomicznym połączeniu. Zwłoki poddano „konserwacji i konsolidacji, jaką zazwyczaj praktykuje się, by godnie wystawić do czci wiernych ciała błogosławionych i świętych”. Twarz zrekonstruowano za pomocą silikonowej maski.

kh/KAI/CatholicNewsAgency/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę