Nasze projekty

Zofia Czekalska pseud. „Sosenka” w szpitalu. Tomasz Wolny zachęca do modlitwy w jej intencji!

"Sosenka", która w czasie Powstania Warszawskiego była łączniczką, od kilku dni jest w szpitalu. "Tak słaba pani Zosieńka jeszcze nie była…". Tomasz Wolny zachęca do modlitwy w jej intencji: "warto ją wesprzeć modlitwą, bo bardzo tego teraz potrzebuje" - napisał na swoim Instagramie.

fot. Tomasz Wolny/Instagram.com

Zofia Czekalska pseud. „Sosenka” w czasie powstania warszawskiego była łączniczką w Zgrupowaniu „Chrobry II” na terenie Śródmieścia Północnego. Po powstaniu została przewieziona do niewoli niemieckiej jako jeniec. Tuż po II wojnie światowej, w listopadzie 1945 r. wyszła za mąż za Czesława Czekalskiego pseud. „Trzciński”, który również walczył w powstaniu warszawskim. Zawodowo pracowała jako krawcowa i szyła stroje sceniczne dla warszawskich teatrów.

Czytaj także >>> “Może jutro nas zabiją, więc dlaczego nie?”. Historia najsłynniejszej ślubnej fotografii z Powstania Warszawskiego

„Sosenka” z Tomaszem Wolnym mają wyjątkową relację. O czym świadczy chociażby fakt, że tuż po swojej podróży dookoła świata, miejscem wyczekanym, za którym tak bardzo tęsknił Tomasz, był właśnie dom pani Zofii. Zobaczcie zresztą sami, jak wyglądało ich spotkanie!

Reklama

Dalsza część artykułu pod materiałem video.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Tomasz Wolny (@tomaszwolny_tej)

Kilka lat temu Tomasz Wolny otrzymał od Sosenki wyjątkowy prezent – własnoręcznie zrobioną na drutach kamizelkę z symbolem Polski walczącej! „Tomeczku chciałabym Ci uszyć kamizelkę z naszą kotwicą” – miała powiedzieć dziennikarzowi Zofia Czekalska.

Reklama

Kamizelka powstawała na wyjątkową okazję, coroczny koncert „Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki”. Jak przyznał dziennikarz, choć pani Zofia nie miała zbyt dużo czasu, bardzo chciała zdążyć na tą specjalną okazję, dlatego nie odpuściła pracy nawet w samym dniu rocznicy i koncertu.

Poznaj historię wyjątkowej kamizelki tutaj >>>

Sosenka potrzebuje modlitwy

Od kilku dni Sosenka jest w szpitalu. Jak napisał Tomasz Wolny – „Tak słaba pani Zosieńka jeszcze nie była…”. Dołączmy się do wspólnej modlitwy w intencji Pani Zofii.

Reklama

Pomódl się >>> Modlitwa do Matki Bożej Uzdrowienia Chorych

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę