Nasze projekty

Warsztaty wokalne i uwielbienie z niepełnosprawnymi w Brańszczyku

Podczas warsztatów wokalnych “Brama Nieba” w Brańszczyku nad Bugiem w dniach 25-27 sierpnia, poza śpiewem i modlitwą będzie czas na rekreację i picie kawy według sekretnej receptury księdza Orione. Spotkanie zakończy się wspólnym uwielbieniem z niepełnosprawnymi uczestnikami rekolekcji „Drabina Jakubowa”.

Zajęcia wokalne poprowadzą Dorota i Marek Choszczykowie z zespołu EoNomine.
Poza warsztatami uczestnicy będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania w Sadzie Spowiedzi, wziąć udział w zajęciach plastycznych i poetyckich oraz spotkać się przy wyjątkowej kawie księdza Orione, której sekretna receptura sprawia podobno, że po jej wypiciu ludzie stają się otwarci, życzliwi i rozumieją się wzajemnie pomimo barier, nawet tych językowych. Na zakończenie trzydniowego spotkania odbędzie się uwielbienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu, a także świadectwa podopiecznych i wolontariuszy Drabiny Jakubowej.

Organizatorzy zapraszają na warsztaty wszystkich chcących rozwijać muzyczną pasję, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach oraz posługiwać w modlitwie niepełnosprawnych, wolontariuszy i gości Centrum Księdza Orione w Brańszczyku.

“Brama Nieba” odbędzie się w trakcie rekolekcji „Drabina Jakubowa”, które co roku w wakacje organizują dla osób niepełnosprawnych księża orioniści wraz z wolontariuszami. Podopieczni – ludzie na wózkach, upośledzeni umysłowo lub ciężko chorzy – są przez nich nazywani aniołami, ponieważ ich cierpienie kryje w sobie sekret pozwalający przekroczyć granicę między ziemią i niebem. Sama nazwa Drabiny Jakubowej pochodzi z Biblii. Patriarcha Jakub, banita, w czasie tułaczki zapada w sen i widzi drabinę sięgającą nieba. Po niej wchodzą i schodzą z nieba aniołowie. Słyszy wtedy obietnicę Boga, który chce go uratować i obdarzyć wielkimi darami. Budzi się przestraszony, ale zaznacza sobie to miejsce, gdzie można wejść do Domu Boga.

Reklama
Reklama

mr/Stacja7

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite