Nasze projekty
fot. mat. prasowe

Tegoroczna ART Strefa dobiegła końca [GALERIA]

W dniach od 9 do 12 lipca w Starym Sączu odbyły się warsztaty dla dzieci i młodzieży ART Strefa. To kolejna, trzecia już odsłona warsztatów, które zrzeszają dzieci i młodzież z całej Polski, które wspólnie z instruktorami odkrywają i pogłębiają swoje pasje i talenty. W tegorocznej ART Strefie uczestniczyło ponad 50 uczestników. Wśród poszczególnych zajęć odbyły się warsztaty montażu wideo, graffiti, taneczne, fotograficzne oraz zajęcia muzyczne dla najmłodszych.

Reklama

9 lipca Plac Papieski w Starym Sączu zamienił się w prawdziwą kopalnię talentów. Zgromadzeni uczestnicy podzielili się na grupy i pod okiem instruktorów szlifowali to, co najbardziej ich interesuje. Przechadzając się do w okolicach Ołtarzu Papieskiego, zewsząd można było spotkać małych i nieco starszych fotografów, którzy pod okiem Piotra Babisza uwieczniali wszystko to, co działo się w pozostałych grupach warsztatowych oraz podczas trwającej równolegle Strefy Chwały Festiwal. Podobną rolę spełniali uczestnicy warsztatów montażu, postprodukcji i video-art, którzy uczyli się jak filmować i montować ciekawy spoty promocyjne czy też krótkie wywiady. Warsztaty filmowe prowadzili doświadczeni operatorzy i montażyści, Grzegorz Juziak oraz Jędrzej Niestrój.

Na scenie umieszczonej na Placu Papieskim można było podziwiać tańczące dzieci i młodzież, które pod opieką instruktorki tańca, Julii Starzyk przygotowywały specjalny układ choreograficzny, który został zaprezentowany podczas występów finałowych. Tuż obok Mariusz Brodowski („Mgr Mors”) przygotowywał wraz ze swoją grupą artystyczne prace w ramach zajęć z graffiti, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, a końcowe prace uczestników zrobiły ogromne wrażenie na pozostałych uczestnikach ART Strefy i zgromadzonych osób na Strefie Chwały Festiwal.

Najmłodsi uczestnicy warsztatów mieli okazję pod okiem Grażyny Winiarz, pedagoga z wieloletnim doświadczeniem, uczyć się techniki gry na tzw. Bum Bum Rurkach, ciekawych tańców, zabaw i piosenek. Zajęcia rytmiczne przysłużyły się z kolei do rozwoju dzieci i umuzykalnienia małych uczestników.

Reklama

W niedzielę, 11 lipca odbyła się prezentacja owoców pracy dzieci i młodzieży w ramach ART Strefy, która była pięknym widowiskiem, wywołującym moc radości, a nawet wzruszenia. Wieczór uświetnił występ Natalii Kawalec, finalistki The Voice Kids 3.

Organizatorem warsztatów jest stowarzyszenie Muza Dei – nowoczesna organizacja pozarządowa, działająca na rzecz promocji polskiej kultury oraz budowania silnych więzi rodzinnych. W oparciu o trzy wyznaczniki – Prawda, Dobro, Piękno – pragnie budować Nową Kulturę, której fundamentem są wartości chrześcijańskie oraz bogata kultura Narodu Polskiego. Muza Dei organizuje wydarzenia artystyczne, warsztaty muzyczne, konferencje oraz spotkania profilaktyczne.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Reklama

kw/mat.prasowe/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę