Nasze projekty

[Relacja] Otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej

Kard. Nycz podkreślił, że "dziś stajemy przy ołtarzu tej monumentalnej świątyni by przede wszystkim dziękować". Na pierwszym miejscu - jak mówił - podziękowania te należą się Bogu i jego Opatrzności, a w dalszej kolejności "darczyńcom z całej Polski".

Swiatynia Opatrznosci Bozej - projekt[11:17]

Warszawa: zakończyła się msza św. otwierająca Świątynię Opatrzności Bożej

Otwarcie dla wiernych Świątyni Opatrzności Bożej zainaugurowało tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Pierwszej mszy św. sprawowanej we wnętrzu świątyni przewodniczył Prymas Polski, abp Wojciech Polak, a homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.


wojciech polak prymas[10:47]

Reklama
Reklama

Abp Polak: uczestniczymy w Bożej Opatrzności

„Bóg daje nam możliwość uczestniczenia w Swojej Opatrzności, powierzając odpowiedzialność za tę ziemię, za jej kształt i jej rozwój” – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak na zakończenie Mszy św. sprawowanej 11 listopada z okazji uroczystego wejścia do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.


[10:12]

Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Bożej Opatrzności


abp polak[10:00]

Reklama

Prymas: Świątynia Opatrzności Bożej to szczególne zobowiązanie

Świątynia Opatrzności Bożej to dla wszystkich Polaków wyraz wdzięczności za dzieło Sejmu Czteroletniego i Konstytucję 3 Maja oraz szczególne zobowiązanie wobec wszystkich, którzy wówczas zapragnęli, aby w ten sposób wyrazić wdzięczność Bogu za dar wolności – powiedział Prymas Polski abp Wojciech Polak na zakończenie Mszy św. sprawowanej 11 listopada z okazji uroczystego wejścia do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

 


gadecki opatrznosc[9:32]

Abp Gądecki: nasze serca przepełnia wdzięczność

Z sercem przepełnionym wdzięcznością wchodzimy dziś do tej świątyni – mówił abp Stanisław Gądecki w homilii podczas uroczystości otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej.

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite