Nasze projekty

Msza św. dziękczynna za papieża Franciszka w Świątyni Opatrzności Bożej [TRANSMISJA]

Z okazji 10 rocznicy wyboru papieża Franciszka, dziś wieczorem o godz. 18:00 w Świątyni Opatrzności Bożej odbędzie się uroczysta Msza święta z udziałem Episkopatu Polski. Będzie jej przewodniczył nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio.

fot. M. Mazur / EpiskopatNews / Flickr

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz zaprosił do uczestnictwa w tej Mszy o charakterze dziękczynnym wszystkich diecezjan. Dziękujemy za pontyfikat i prosimy o Boże błogosławieństwo na dalsze lata dla papieża Franciszka – napisał w krótkim przesłaniu, które w ostatnie niedziele było odczytywane we wszystkich kościołach Archidiecezji Warszawskiej.

Jednocześnie, jak podkreślił metropolita warszawski, uroczystość będzie miała podwójny charakter. Wieczorna Msza św. w Warszawie będzie podziękowaniem za sześć lat posługi w Polsce nuncjusza apostolskiego abp. Salvatore Pennacchio.

ZOBACZ: Abp Pennacchio w liście do Polaków: pragnę podziękować Wam wszystkim, Drodzy Przyjaciele

Reklama

Nuncjusz kończy swą misję w Polsce, ponieważ niebawem stanie na czele Papieskiej Akademii Dyplomatycznej w Rzymie, jednostki kształcącej przyszłych dyplomatów kościelnych. Podziękujemy Bogu za lata reprezentowania przez niego Ojca Świętego w Polsce, za nominacje i wiele decyzji, które pogłębiły łączność Kościoła w Polsce ze Stolicą Apostolską – napisał kardynał.

Transmisja z Mszy św. dostępna będzie również na kanale Youtube: Centrum Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.

ps, archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę