Nasze projekty

Beatyfikacja Matki Czackiej i kard. Wyszyńskiego. Komitet prosi o duchową łączność i wspólną modlitwę

Komitet Organizacyjny przypomina, że beatyfikacja Czcigodnych Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK odbędzie się w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej, w niedzielę, 12 września o godz. 12.00. „Ze względu na trudne do przewidzenia scenariusze rozwoju pandemii COVID-19 i związane z nią obostrzenia sanitarne organizatorzy zdecydowali, że w uroczystościach będą mogły uczestniczyć wyłącznie osoby posiadające karty wstępu” – czytamy w komunikacie.

Fot: Adrian Grycuk/ CC BY-SA 3.0

W związku z ograniczoną liczbą uczestników do udziału w uroczystości beatyfikacji zaproszone zostały wyłącznie delegacje poszczególnych diecezji oraz środowisk i instytucji związanych z kard. Wyszyńskim i Matką Czacką. „Proces rejestracji uczestników został już zakończony. Dystrybucją kart wstępu dla osób indywidualnych zajęły się poszczególne diecezje” – czytamy.

„Zwracamy się z apelem, aby nie organizować spontanicznych grup parafialnych, które bez uzgodnienia z organizatorami zamierzałyby uczestniczyć w beatyfikacji. Pragnących uczestniczyć w beatyfikacji upraszamy o duchową łączność i wspólną modlitwę, poprzez media transmitujące uroczystość. Transmisję przeprowadzi Telewizja Publiczna. Będzie ona dostępna również na innych kanałach telewizyjnych, kanałach radiowych i w internecie”- pisze komitet. „Ponadto będzie możliwość wspólnego uczestniczenia za pomocą telemostów w wybranych miejscach na terenie całego kraju” – dodaje.

W dniu beatyfikacji Świątynia dla uczestników będzie otwarta od godz. 9.00. Duchowe przygotowanie rozpocznie się o 10.30, zaś o godz. 12 00 Msza Święta pod przewodnictwem Kardynała Marcello Semeraro, Prefekta Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych, Legata Papieskiego, z udziałem Episkopatu Polski i kapłanów reprezentujących poszczególne diecezje.

Reklama

„Wszystkich uczestników uroczystości w Świątyni prosimy o poddanie się wszelkim rygorom sanitarnym i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Bliższe informacje dotyczące przygotowania i przebiegu uroczystości będą przekazywane sukcesywnie” – napisano w komunikacie.

ag/beatyfikacja.info/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę