Nasze projekty

Co prymas Wyszyński mówił o miłości? Zobacz wystawę

"Nie, nie jestem nędzą… Jestem wielkością, bo miłuję. A miłość nie umiera" - czytamy na jednej z plansz wystawy plenerowej "Czas to miłość" znajdującej się przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Mt5,14 można oglądać do 6 września.

fot. Wojciech Łączyński/archwwa.pl; Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego/Facebook

Jak podkreślają pracownicy muzeum, wystawa pokazuje kard. Wyszyńskiego przede wszystkim, jako człowieka, który niezależnie od okoliczności zawsze kierował się w swoim życiu miłością. “Wobec siebie samego, wobec współpracowników, wobec wiernych Kościoła, a nawet wobec wrogów – zawsze stosował zasadę przebaczenia i miłości” – tłumaczą.

Dlatego na ośmiu planszach znalazły się refleksje Prymasa Tysiąclecia dotyczące miłości, które można potraktować, jako życiowe drogowskazy, ale także archiwalne zdjęcia i najważniejsze momenty z biografii.

“Wybór cytatów, ze względu na ich obfitość, nie był łatwy, ale zdecydowaliśmy się przypomnieć takie, które także dziś mogą pomóc nam dobrze przeżyć życie” – podkreślają organizatorzy wystawy.

„Większą siłą jednoczącą jest wiara i miłość niż rozkaz i przemoc”, “Nie, nie jestem nędzą… Jestem wielkością, bo miłuję. A miłość nie umiera”.

Ekspozycję przed Świątynią Opatrzności Bożej można oglądać do 6 września.

Reklama

kh/archwwa.pl/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę