„My tej wojny nie chcemy. Ona sama przyszła do naszego domu”. Poruszające słowa księdza

"W ostatnich dniach tak bardzo prosimy Boga, błagamy wręcz, by zatrzymał to okrucieństwo i odwrócił wojnę z naszego domu. Bo my tej wojny nie chcemy. Ona sama przyszła do naszego domu" - mówił ks. Bogdan Kruba. Udostępniamy nagranie jego poruszającego przemówienia.

fot. Wojciech Łączyński/Archidiecezja Warszawska

W czasie mszy świętej o pokój i za Ukrainę w Środę Popielcową poruszające słowa do zebranych w Świątyni Opatrzności Bożej skierował ks. Bogdan Kruba, proboszcz parafii greckokatolickiej bł. Mikołaja w Warszawie.

Chcemy dziś wam powiedzieć i wyrazić słowa naszej wielkiej wdzięczności w momencie naszego błagania, naszego krzyku rozpaczy, który dziś podnosimy do nieba, gdy bombardowane są nasze miasta i wioski, gdy płonie Charków, Kijów, Mariupol, Żytomierz, Sumy i wiele innych miejscowości. Gdy bomby rozrywają nasze domy, zabijają naszych siostry i braci, zabijają nasze dzieci – mówił.

„Błagamy, by zatrzymał to okrucieństwo, które przynosi spustoszenie i śmierć”

Kapłan podziękował również za nieustanną modlitwę, która „góry przenosi i kruszy najbardziej zatwardziałe serca”.

Reklama
Reklama

Chcemy wam dziś podziękować, że w tym błaganiu o pokój nie jesteśmy sami. Pan Jezus obiecuje nam, że gdy wspólnie, razem będziemy go prosić, On na pewno to spełni. Tymi ostatnimi dniami tak bardzo Go prosimy, błagamy wręcz, każdego dnia, ale również i w nocy by zatrzymał to okrucieństwo i odwrócił wojnę z naszego domu. Bo my tej wojny nie chcemy. Ona sama przyszła do naszego domu i sieje wielkie spustoszenie, i przynosi śmierć, dlatego z tego świętego miejsca chciałbym wam bardzo podziękować za tą modlitwę, bo modlitwa góry przenosi i kruszy najbardziej zatwardziałe serca – powiedział.

kh/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę