Nasze projekty

Pomóż „Kruszyć Mury” Fundacji Normalna Przyszłość

Właśnie wystartowała akcja "Kruszymy Mury" mająca pomóc przetrwać Fundacji „Normalna Przyszłość” na co dzień wspierająca osoby niepełnosprawne. Organizacja do 31 marca musi zebrać 120 tys. złotych na pomoc podopiecznym, w innym przypadku będzie zmuszona ogłosić likwidację.

Kruszą mury obojętności, barier i stereotypów stojących przed osobami z niedyspozycjami. Fundacja zaczynała funkcjonowanie w pokoju w jednym z warszawskich akademików, dziś ma oddziały w Warszawie, Łodzi, Białymstoku i Radomiu. Mimo, że sami posiadają różne niesprawności, dzięki ich działaniom każdego roku ponad 100 osób niepełnosprawnych znajduje pracę. – Mimo, że sami często potrzebujemy pomocy nie załamujemy rąk i staramy się pomagać innym. Swoją niezwykłością wpływamy na świadomość nie tylko osób z niepełnosprawnościami, ale również na społeczeństwo – mówi Aneta Olkowska, założycielka i prezes Fundacji.

Po wielu latach skutecznych działań teraz sama Fundacja stanęła przed murem trudnym do przebicia. Działania prowadzone przez Fundację współfinansowane są m.in. z PFRON. Jednak dotacje publiczne nie pokrywają wszystkich kosztów działalności organizacji. Większa skala działań, to nie tylko większe wsparcie niepełnosprawnych, ale również wyższe koszty codziennego funkcjonowania.

Fundacja zamierza w tym roku znaleźć pracę dla kolejnych 100 osób niepełnosprawnych. Średni koszt, który Fundacja musi z własnych środków ponieść na przygotowanie 1 osoby do podjęcia pracy to 1,2 tys. Zatem tylko na ten rok potrzebują zebrać 120 tys. złotych.

Reklama
Reklama

– Jeżeli do 31 marca br. nie zbierzemy tej kwoty, to będziemy musieli ogłosić likwidację Fundacji – mówi Aneta Olkowska. – Z krwawiącym sercem pozbawimy tym samym setki osób z niepełnosprawnościami pracy, samodzielnego, godnego życia. A tego nikt z nas nie chce. Życie ludzkie jest tak nieprzewidywalne, że nie wiadomo, w którym momencie możemy znaleźć się po tej drugiej stronie.

Twórcy Fundacji mocno wierzą w to, że dzięki pomocy dobrych ludzi uda im się zebrać kwotę potrzebną do przetrwania i dalszego funkcjonowania fundacji. Działania można wesprzeć na stronie www.kruszymymury.pl


mz / Warszawa

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę