Nasze projekty

Papież przyjął podopiecznych Fundacji Dom Ducha i Sztuki. „Jesteście ziarnem nadziei”

W piątek papież Franciszek przyjął w Watykanie podopiecznych włoskiej Fundacji Dom Ducha i Sztuki. Zajmuje się ona angażowaniem osób ubogich i zmarginalizowanych w różnego rodzaju projekty artystyczne. "Dziękuję wam wszystkim, ponieważ jesteście ziarnem nadziei" - mówił papież.

fot. Vaticannews/Twitter.com

Fundacja Dom Ducha i Sztuki w swoje projekty angażuje głównie więźniów włoskich zakładów karnych, samotne matki, uchodźców czy osoby niepełnosprawne. W ramach swojej działalności stworzyli m.in. projekt „Skrzypce Morza”, czyli warsztaty lutnicze, na których tworzono instrumenty muzyczne, wykonane z drewna pozyskanego z rozbitych łodzi migrantów, wyrzuconych przez morze na brzegi Lampedusy. Fundacja stworzyła także pracownie krawiecką oraz manufakturę zajmującą się produkcją wina mszalnego i hostii.

Dziękuję wam wszystkim, ponieważ jesteście ziarnem nadziei. Dzięki wsparciu Fundacji Dom Ducha i Sztuki wysyłacie światu sygnały przeciwstawiające się kulturze odrzucenia, która niestety jest obecnie szeroko rozpowszechniona. Staracie się budować z «odrzuconych kamieni» dom, w którym panuje klimat przyjaźni społecznej i braterstwapowiedział Papież Franciszek.

Wiem, że nie jest wam łatwo i że wasze życie nie jest usłane różami… Każdy z nas ma swoje ograniczenia, błędy i grzechy. Pamiętajcie jednak, że Boże Miłosierdzie jest zawsze większe od naszych słabości i jeśli akceptujemy siebie nawzajem jako braci i siostry, On nam przebacza i pomaga iść dalej – dodał.

Reklama

pa, Vatican News/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę