Papież Franciszek wspiera polskie artystki w potrzebie. Przekazał medal na licytację

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” rozpoczęła kolejną edycję aukcji charytatywnej dla artystów w potrzebie. W ramach tegorocznej odsłony akcji pt. „Tylko miłość” można wylicytować przedmioty m.in. od papieża Franciszka i kard. Stanisława Dziwisza.

Fot. Angie Menes/Cathopic

W latach 2008-2019 fundacja razem z Filharmonią Krakowską przygotowywała koncerty połączone z aukcjami przedmiotów ofiarowanych przez znane postacie życia publicznego. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, nasz charytatywny koncert nie mógł się odbyć. W obecnym, z oczywistych względów, również się nie odbędzie – tłumaczą organizatorzy.

„Powinniśmy zrobić wszystko, by nikt w takiej sytuacji nie był sam”

Mając jednak na uwadze trudne położenie tegorocznych beneficjentek projektu: aktorki Dagmar Bilińskiej-Korban oraz wokalistki i skrzypaczki Joanny Słowińskiej, które to walczą z chorobą nowotworową. Przygotowano dla nich aukcję na platformie Allegro.

Nasze zawody wymagają często wysiłku ponad siły, końskiego zdrowia i odporności psychicznej. Są niebezpieczne i kontuzjogenne. Aktor, muzyk, śpiewak operowy chory czy kontuzjowany jest po prostu wykluczony. Bywa, że nagle znika ze sceny i mało kto wie, co z nim się dzieje. Los moich kolegów, którzy chorują, staje się nieraz bardzo smutny. Powinniśmy więc zrobić wszystko, by nikt w takiej sytuacji nie był sam – podkreśla Anna Dymna.

Reklama
Reklama

Medal od papieża Franciszka

W ramach aukcji zatytułowanej „Tylko miłość” będzie można wylicytować przedmioty ofiarowane m.in. przez Annę Dymną i Krzysztofa Globisza, papieża Franciszka, kard. Stanisława Dziwisza, prezydenta Andrzeja Dudę, Marcina Gortata, Krystynę Jandę, Jarosława Kaczyńskiego czy Andrzeja Sapkowskiego. Ojciec Święty ofiarował na akcję srebrny medal 7. roku swojego pontyfikatu.

Licytacja wystartowała 14 lutego i potrwa miesiąc. Szczegółowe informacje o inicjatywie dostępne są na stronie www.mimowszystko.org/tylko-milosc/.

pa, KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę