Nasze projekty

„Ja was po prostu kocham”. Fundacja Anny Dymnej świętuje 18. urodziny!

Przez 18 lat działalności, fundacja "Mimo Wszystko" pomogła w różny sposób ponad 35 tysiącom osób z niepełnosprawnością intelektualną. "Poznałam was – ludzi, którzy mi pokazali prawdziwą radość, prawdziwe piękno" - mówiła Anna Dymna do swoich podopiecznych podczas uroczystości w siedzibie fundacji.

fot. Marek Kowalski/Wikipedia

Jak wspomniała Dymna, ten rok jest dla niej jubileuszowy – obchodzi 50-lecie pracy artystycznej, a w sierpniu przypadały jej 70 urodziny. Jednak – jak podkreśliła – najważniejsze, że fundacja „Mimo Wszystko” pomaga już od 18 lat.

Moje życie to jest taka droga, która trwa już 70 lat. Ta droga od samego początku ma jakieś światełko tak, że nigdy nie idę zupełnie po ciemku. Najważniejsze jest to, że na tej drodze spotyka się ludzi – podkreśliła aktorka.

„I wtedy poznałam was – ludzi, którzy mi pokazali prawdziwą radość”

Jak podkreśliła, na drodze życiowej spotkała najpierw swoją rodzinę, później artystów, z którymi współpracowała i zaprzyjaźniła się, a wreszcie swoich podopiecznych z niepełnosprawnością intelektualną.

Reklama
Reklama

Dymna podzieliła się wspomnieniami z roku 1999, kiedy „pojawiła się nagle cała grupa ludzi, którzy odmienili tę drogę, rozszerzyli ją i od tej pory jest ona taka jasna”. Poznałam was – ludzi, którzy mi pokazali prawdziwą radość, prawdziwe piękno – to jesteście wy, ja was po prostu kocham – mówiła do podopiecznych podczas uroczystości w siedzibie fundacji.

Przez 18 lat działalności, fundacja pomogła w leczeniu rehabilitacji i edukacji ponad 35 tys. osób z niepełnosprawnością intelektualną w całej Polsce.

kh/PAP/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę