Nasze projekty

Anna Dymna honorową obywatelką Krakowa. „Jestem dumna, że jestem Krakowianką”

"Jestem w mieście, w którym czuję się szczęśliwa. To prawdziwe szczęście tak pokochać miejsce, w którym się jest" - mówiła Anna Dymna podczas uroczystości nadania tytułu.

fot. Anna Dymna/facebook.com

Radni Krakowa jednogłośnie zdecydowali o uhonorowaniu Anny Dymnej. Wyróżnienie wręczył jej prezydent miasta Aleksander Miszalski. Od lat z powodzeniem udowadnia, że umiłowanie sztuki i drugiego człowieka pozwala na obcowanie z prawdziwym pięknem – mówił. Jak dodał, „dziś bez tych działań nie wyobrażamy sobie współczesnego Krakowa”.

Anna Dymna wydobywa z ludzi wszystko to, co najpiękniejsze. Na każdym kroku udowadnia, że tylko dzięki empatii i wyzbyciu się uprzedzeń, możemy dostrzec najlepsze cechy człowieka – mówił prezydent Krakowa.

Uroczyste wręczenie honorowego obywatelstwa Krakowa Annie Dymnej, jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek odbyło się 5 czerwca, podczas uroczystej sesji Rady Miasta Krakowa. Tytuł Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa to najważniejsze wróżenie, jakie miasto może wręczyć.

Reklama

PRZECZYTAJ>>> Anna Dymna – aktorka, która “Mimo wszystko” dąży do celu!

Anna Dymna: „Jestem dumna, że jestem Krakowianką”

Aktorka podczas odbierania wyróżnienia, nie kryła jak bardzo Kraków jest dla niej ważny. Jestem w mieście, w którym czuję się szczęśliwa. To prawdziwe szczęście tak pokochać miejsce, w którym się jest. Po tych ulicach chodzę już 70 lat. To tu mam swoje tajemnicze miejsca. Ale nie powiem Wam jakie! Czuję, że to moje miejsce na ziemi. Z Krakowem łączą mnie ludzie. Tak naprawdę zawsze najważniejsi są ludzie – wyznała, dziękując za przyznanie honorowego obywatelstwa Krakowa.

Dalej przyznała, że to odznaczenie, tak naprawdę „otrzymali” wszyscy ludzie, których poznała w swoim życiu. Ci, którzy mnie kochają – mimo wszystko. To oni mnie tworzyli i tworzą. To oni dają mi siłę. Oni mnie wszystkiego uczą – powiedziała.

Reklama

Anna Dymna podczas uroczystości opowiedziała także o swoim pierwszym wspomnieniu związanym z Rynkiem Głównym w Krakowie. Jak wyznała, miała wtedy około czterech lat i przyjechała do miasta ze swoją mamą. Czuła się wtedy bardzo szczęśliwa. Jak podkreśliła, do dziś, kiedy czuje smutek, idzie właśnie na Rynek. Człowiek poszukuje w życiu czegoś stałego, czego mógłby się złapać, czego mógłby być pewny. A ja coś takiego mam dane właściwie od urodzenia, bo jestem w mieście, gdzie ja się czuję szczęśliwa – powiedziała.

Jestem dumna, że jestem Krakowianką. Kocham życie. Kocham ludzi. Kocham Was wszystkich. Dziękuję! – dodała.

Anna Dymna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Zasłynęła z ról w takich filmach jak „Znachor”, czy „Nie ma mocnych”. Oprócz tego, znana jest również ze swojej działalności charytatywnej. Od 1999 roku współpracuje Fundacją im. Brata Alberta.

Reklama

W 2001 roku była pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych „Albertiana”, a w 2003 założyła własną Fundację „Mimo Wszystko”, która pomaga chorym i niepełnosprawnym z całej Polski. Najbardziej znanym wydarzeniem organizowanym przez fundację jest “Festial Zaczarowanej Piosenki” na krakowskim Rynku, podczas którego podopieczni fundacji występują na scenie z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. 

radiokrakow.pl, rmf24.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę