Nasze projekty

„Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu poświętujemy już w domu”. Kubacki przekazał nowe wieści o żonie

"Nawet jak już wrócimy do domu, wciąż będzie przed nami wiele pracy. Najważniejsze jednak, że w ogóle możemy się nad tym zastanawiać" - powiedział Dawid Kubacki w rozmowie z portalem "WP Sportowe Fakty".

Fot. _marta_ku_/Instagram

Dawid Kubacki podkreślił, że jego żona z dnia na dzień nabiera coraz więcej sił. Biorąc pod uwagę to, przez co przeszła, teraz jej stan jest obiecujący. Przed nami jeszcze spory kawałek drogi, ale lekarze wykonali ogromną pracę, żeby pomóc Marcie i teraz mówią, że parametry pracy jej serca w krótkim czasie bardzo szybko się poprawiły, co rzadko się zdarza – powiedział Dawid Kubacki.

Przed Martą Kubacką jeszcze długotrwała rehabilitacja, ale już teraz przynosi zamierzone skutki. To co kilka dni temu było problematyczne, obecnie nie stanowi problemu. Nawet jak już wrócimy do domu, wciąż będzie przed nami wiele pracy. Najważniejsze jednak, że w ogóle możemy się nad tym zastanawiać – podkreślił Dawid Kubacki w rozmowie z portalem „WP Sportowe Fakty”. Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu – dodał.

ZOBACZ: Wzruszające gesty w Planicy, dobre wieści o stanie zdrowia żony Dawida Kubackiego. „Lekarz kategoryzował to jako cud”

Reklama

W poniedziałek 20 marca, Dawid Kubacki poinformował o ciężkim stanie swojej żony. „Lekarze walczą o jej życie” – napisał skoczek. Jak dodał, powodem są problemy kardiologiczne. Od tego momentu słowa wsparcia dla rodziny Kubackich napływają z całego świata.

Solidarność była widoczna także podczas ostatnich zawodów w tym sezonie. Skoczek narciarski ze Słowenii Anže Lanišek, który z powodu wycofania się Kubackiego z zawodów końcówki sezonu wyprzedził go w klasyfikacji generalnej, wzniósł na podium kartonową figurę z podobizną Kubackiego. Jak podkreślił, Dawid po prostu zasługuje na to, aby być na podium.

pa, sport.tvp.pl, sportowefakty.wp.pl/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę