Nasze projekty

“To nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie”

Takie słowa pojawiły się na papieskim Twitterze podczas wizyty Franciszka na wyspie Lesbos. Tymi też słowami Caritas Polska zachęca do wsparcia potrzebujących z Syrii w programie “Rodzina Rodzinie”. Działający od roku program obejmuje pomocą już niemal 5 tysięcy rodzin, czyli blisko 10 tysięcy osób

Program Caritas Polska „Rodzina Rodzinie” polega na objęciu długofalowym wsparciem finansowym rodzin poszkodowanych w wyniku wojny w Syrii, mieszkających głównie w Aleppo. Caritas Polska wraz z partnerami zbiera informacje o rodzinach szczególnie potrzebujących wsparcia. Losy i sytuacja tych rodzin umieszczane są na stronie internetowej, dzięki czemu darczyńcy mogą włączyć się w pomoc konkretnym osobom. Darczyńcy są również na bieżąco informowani o udzielonej pomocy, a także za pośrednictwem Caritas otrzymują od syryjskich rodzin podziękowania. Pomoc z programu “Rodzina Rodzinie” trafia głównie do chrześcijan, którzy gromadzą się w Aleppo w swoich wspólnotach wyznaniowych.

W Polsce w program angażuje się obecnie niemal 14 tysięcy osób, a wartość pomoc przekracza znacznie 20,5 mln zł. Wśród darczyńców znajdują się nie tylko rodziny i osoby prywatne, ale też m.in. biskupi, księża, zgromadzenia zakonne, szkoły, fundacje i firmy. Pomoc napływa także od darczyńców z Niemiec, Holandii, Belgii, USA, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Kanady oraz Francji.

Reklama
Reklama

JAK POMÓC?

Do projektu można dołączyć na trzy sposoby: poprzez jednorazową wpłatę, deklarację częściowej pomocy rodzinie lub przyjęcie tzw. patronatu nad konkretną rodziną.

Reklama
Reklama

1.Deklaracja częściowej pomocy poprzez dołączenie do już trwającej zbiórki

Wiele zbiórek na rzecz potrzebujących rodzin już się rozpoczęło. Każdy może dołączyć do takiej zbiórki, deklarując pomoc finansową dla konkretnej potrzebującej rodziny. W formularzu na stronie Caritas podaje się dowolną kwotę, którą co miesiąc, przez pół roku będzie się wpłacać na wskazane konto.

Reklama

2.Przyjęcie patronatu nad rodziną – zainicjowanie nowej zbiórki dla rodziny

Wiele rodzin wciąż czeka na pomoc. Można ją zainicjować deklarując pomoc finansową w konkretnej wysokości. Wpłaty przekazuje się co miesiąc przez pół roku. Jeśli potrzeby rodziny przekraczają możliwości finansowe darczyńcy, może on do pomocy zaprosić swoją rodzinę, przyjaciół i znajomych, parafię, stowarzyszenie, firmę itp. Wtedy na pomoc dla konkretnej rodziny składają się deklaracje od kilku darczyńców.

3.Wpłaty indywidualne

Wpłat indywidualnych można dokonać poprzez formularz dostępny na stronie Caritas Polska lub standardowym przelewem na konto Caritas Polska

ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa
nr konta: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Bank Millennium S.A.
Departament Bankowości Przedsiębiorstw
Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
SWIFT: BIGBPLPW

tytuł przelewu: “Rodzina Rodzinie”


Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie

rodzinarodzinie.caritas.plza: rodzinarodzinie.caritas.pl

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite