Nasze projekty

Ks. Śliwiński: „Wypowiedź kard. Nycza o 'związkach partnerskich’ nie może być interpretowana jako wyraz poparcia”

"Wybór 'związku partnerskiego' jako formy życia dla katolików pozostaje moralnie niedopuszczalny – jest grzechem" - podkreśla ks. Przemysław Śliwiński rzecznik prasowy arch. warszawskiej.

fot. Archidiecezja Warszawska

Deklaracja rzecznika prasowego archidiecezji warszawskiej, ks. Przemysława Śliwińskiego odnosi się do słów kard. Kazimierza Nycza na temat związków partnerskich w programie „Gość Wydarzeń” w Polsacie i Polsacie News, wyemitowanym w środę, 23 października.

ZOBACZ WIĘCEJ>>> Kard. Nycz w sprawie ks. Olszewskiego: „Nie chcę polemizować z niezależnym sądem”

Rzecznik archidiecezji warszawskiej o słowach kard. Nycza

„Wypowiedź kard. Kazimierza Nycza o 'związkach partnerskich’ nie może być w żaden sposób interpretowana jako wyraz poparcia dla jakiegokolwiek projektu ustawy o tzw. „związkach partnerskich” ani też rozumiana jako przychylne stanowisko Kościoła w tej sprawie” – czytamy w deklaracji rzecznika archidiecezji warszawskiej.

Reklama

Jak zauważył dalej, kard. Nycz w wywiadzie „wyjaśnił, że Kościół nie będzie brał udziału w tworzeniu prawa ani w nie ingerował; natomiast wyraził przypuszczenie, że Episkopat Polski zajmie w tej sprawie własne stanowisko”.

„Związki partnerskie” dla katolików są grzechem

Ks. Przemysław Śliwiński w deklaracji przypomniał również, że „wybór 'związku partnerskiego’ jako formy życia dla katolików pozostaje moralnie niedopuszczalny – jest grzechem”. „Tylko małżeństwo, jako związek mężczyzny i kobiety na całe życie, jest tą formą wspólnego życia, którą wierzącym wskazał Chrystus w Kościele. Tzw. 'związki partnerskie’, bez względu na to, czy zyskają pewne umocowanie w prawie państwowym, czy też nie, z punktu widzenia Kościoła pozostają sytuacją nieuregulowaną i jako wybór formy życia są błędem moralnym” – podkreśla.

„Kard. Nycz przypomniał, że niepokojącym zjawiskiem społecznym, obserwowanym również w Polsce, jest to, że wiele osób, również katolików, decyduje się żyć ze sobą w związkach niesformalizowanych, w których często wychowują dzieci. Wierni świeccy, których zadaniem jest m. in. udział w życiu politycznym i tworzenie prawa, mając świadomość jasnego stanowiska Kościoła dotyczącego tzw. „związków partnerskich”, powinni dążyć do wypracowania możliwie jak najlepszego prawodawstwa w tej sprawie” – dodał.

Reklama

archwwa.pl/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja