Nasze projekty

Trwają zapisy na konferencję „Biblia o finansach”

Jak prowadzić domowy budżet? W jaki sposób pomnażać swoje oszczędności? Czy dziesięcina jest obowiązkowa? Na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź podczas wrześniowej konferencji „Biblia o finansach”. Organizatorem wydarzenia jest Edukacja Finansowa CROWN.

16 września w Krakowie i 23 września w Niepołomicach odbędzie się kolejna konferencja poświęcona biblijnej edukacji finansowej. Jak zapewniają organizatorzy, spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności m.in. w zakresie zarządzania pieniędzmi i prowadzenia domowego budżetu.

W czasie całodniowego spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak świadome zarządzanie finansami wpływa na emocje, zdrowie, relację z drugim człowiekiem oraz Bogiem. – Słuchacze otrzymają konkretne wskazówki na temat tego, jak wydawać pieniądze, jak je oszczędzać i jak uwolnić się od długu – mówi Artur Kalicki, jeden z liderów Edukacji Finansowej CROWN.

Reklama
Reklama

– Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie najczęściej mają problem z zadłużeniem. Na pewnym etapie popadli w długi i doświadczają zniewolenia finansowego, które ma ogromny wpływ na ich życie – dodaje Kalicki.

Reklama
Reklama

Jak podkreśla, zadłużenie bardzo często staje się powodem rozpadu związków. – Ludzie nie mają odwagi do szczerej rozmowy ze współmałżonkiem. Boją się reakcji bliskich osób, dlatego próbują unikać tego tematu, uciekają się do kłamstw. Łatwo popaść w pułapkę – mówi. Jak dodaje, zniewolenie finansowe ma także negatywny wpływ na relacje z dziećmi. – Długi sprawiają, że rodzice, zamiast poświęcać czas dzieciom, szukają sposobów na załatanie finansowej dziury. Biorą nadgodziny, szukają dodatkowej pracy, co istotnie odbija się na relacjach rodzinnych – podkreśla.

Dla organizatorów najważniejsze jest to, aby uczestniczący w konferencji zmienili swoje nastawienie do posiadanych pieniędzy oraz zastąpili złe nawyki budżetowe dobrymi. Mają pomóc w tym wykłady z zakresu długów i wychodzenia z nich, odpowiedzialności za posiadane dobra materialne oraz edukacji najmłodszych członków rodziny.

Reklama

Edukacja Finansowa CROWN to działalność edukacyjna, która jest prowadzona zgodnie z wartościami chrześcijańskimi. Jej celem jest pomoc w zarządzaniu finansami. W czasie konferencji i kursów uczestnicy uczą się, jak kształtować nawyki dotyczące wydatków i oszczędności. Podręczniki EF CROWN posiadają imprimatur Kurii Metropolitalnej Warszawskiej.

Więcej informacji oraz zapisy: http://bibliaofinansach.pl


kana / Kraków

Katolicka Agencja Informacyjna

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę