Nasze projekty

Kobieta ze zdjęcia IPN. Wiemy, kim jest

To Maria Barr, córka polskiego pułkownika, wdowa po brytyjskim pilocie polskiego pochodzenia - napisał na Twitterze dziennikarz Jan Pawlicki. Ostatnio Instytut Pamięci Narodowej poprosił o pomoc w identyfikacji młodej kobiety z fotografii wykonanej 70 lat temu.

Instytut Pamięci Narodowej opublikował na Facebooku zdjęcie młodej dziewczyny w polskim mundurze i poprosił o pomoc w rozwiązaniu zagadki. Fotografia została wykonana ponad 70 lat temu na jednej z angielskich ulic.

„Chcielibyśmy dowiedzieć się, czy pozostała na emigracji czy też może wróciła do zniszczonej wojenną pożogą Ojczyzny, w której na dobre szalał stalinowski terror” – czytamy na Facebooku.

? Poszukiwana ze zdjęcia … Kim jesteś? Prosimy o pomoc w rozpoznaniu osoby W uwiecznionej na fotografii z Archiwum … </ p> Opublikowany przez Instytut Pamięci Narodowej & nbsp; Niedziela, 14 marca 2021 </ blockquote> </ div>

Reklama

Wiemy, kto jest na zdjęciu

Na apel IPN odpowiedział dziennikarz Jan Pawlicki, który ustalił, że kobieta ze zdjęcia to Maria Barr. „Na zdjęciu ma 20 lat. Odbiera odznaczenie dla swojego poległego męża z rąk króla Jerzego VI” – napisał.

Kim jest ta dziewczyna? Wspólnymi siłami wielu poszukiwaczy udało się to ustalić. Maria Barr, córka polskiego pułkownika, wdowa po brytyjskim pilocie polskiego pochodzenia. Na zdjęciu ma 20 lat. Odbiera odznaczenie dla swojego poległego męża z rąk króla Jerzego VI @ipngovpl pic.twitter.com/Xw0M1oX55r — Jan Pawlicki ?? (@Jan_Pawlicki) March 16, 2021

Reklama

kh/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę