Nasze projekty

Kolędy, które powstały w najtrudniejszych dla polskiego narodu momentach. Posłuchaj!

Teksty kolęd z albumu "Na Inny Czas" powstały w najtrudniejszych dla polskiego narodu momentach. "Bóg się rodzi, Pan nad Pany", "Kolęda warszawskich powstańców" czy "Kolęda katyńska" swoimi tekstami pokazują wiarę i nadzieję, które zawsze wypełniały serca Polaków. Posłuchaj tych niezwykłych aranżacji!

fot. IPNtvPL/Yotube.com

Kolędy „Na Inny Czas” to projekt przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Album składa się z ośmiu kolęd, których teksty powstały w czasie, który ze świąteczną radością nie miał za wiele wspólnego. Bombardowane miasta, obozy jenieckie – miejsca, które pokazały hart ducha Polaków, ich przywiązanie do tradycji i nadzieję, która nigdy się nie poddaje.

Poruszające aranżacje takich kolęd jak: „Bóg się rodzi, Pan nad Pany”, „Kolęda warszawskich powstańców” czy „Kolęda katyńska” powstały, aby przywracać pamięć o trudnych momentach w historii Polski, kiedy to naród walczył nie tylko o wolność, ale i pamięć i tradycje. Choć są to kolędy, ich teksty w patriotyczny sposób nawiązują do postaw Polaków w najtrudniejszych historycznych momentów.

Kolędy we wzruszających aranżacjach śpiewają: Kuba Badach, Katarzyna Cerekwicka, Gabriela Mościcka i Łukasz Reks. 

Reklama

Muzyka do kolęd patriotycznych, często nieznanych autorów, została zaaranżowana lub skomponowana na nowo przez Krzysztofa Falkowskiego.

Posłuchaj poruszających aranżacji:

pa, IPN/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę