Nasze projekty

Papieski fotograf oddał swój aparat fotografowi bezdomnych

Aparat fotograficzny Nikon D700, który dotychczas fotografował spotkania papieża Franciszka, od teraz będzie uwieczniał życie bezdomnych na ulicach Rzymu. Papieski fotograf Francesco Sforza przekazał swój sprzęt byłemu bezdomnemu Danielowi Ciarlantini, który dokumentuje fotograficznie pracę społeczną stowarzyszenia Ronda della Solidarietà.

Uroczystość przekazania aparatu odbyła się 18 czerwca wieczorem pod kolumną Antonia na Forum Trajana w Rzymie, gdzie wieczorami stowarzyszenie Ronda della Solidarietà rozdaje bezdomnym z Rzymu jedzenie i ubrania. Francesco Sforza, pierwszy fotograf papieża wręczył swojego Nikona wraz z obiektywem, kartą pamięci i ładowarką Danielowi Ciarlantiniemu.

Pierwsze urządzenia do uwieczniania życia na ulicy Rzymy Daniele otrzymał jeszcze wówczas, gdy sam był bezdomnym pod opieką Stowarzyszenia. Dostał wtedy niewielki automatyczny aparat cyfrowy aby dokumentować codzienne sytuacje z życia ulicy: poszukiwanie jedzenia, rozmowy bezdomnych, oczekiwanie na posiłek czy nowe ubranie. Jego prace tak bardzo się spodobały, że zostały nawet pokazane w 2016 r. na wystawie zatytułowanej „Autobiografia ulicy”, zorganizowanej przez stowarzyszenie.

– Fotografowanie czyni mnie – mną. Kiedy mam w ręku aparat, czuję że on jest częścią mnie, że sam mam cel w życiu – mówi Daniele Ciarlantini. Dodał, że nie jest urodzonym fotografem, bo pasję poczuł dopiero, jak dostał takie zadanie.

Reklama

 

 

ad, Vatican News

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę