Nasze projekty

Kierowcy, kierujcie się miłością!

Ostatnia Niedziela w Polsce to Niedziela Modlitw za Kierowców. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem „Z miłością na wszystkich drogach”

– Miłością trzeba się kierować również w drodze, na trasie, jako kierowca – mówi ks. Marian Midura, Krajowy Duszpasterz Kierowców. Zwrócił on uwagę, że zwłaszcza teraz, w czasie epidemii, tym bardziej kierowcy powinni mieć na wodzy swoje emocje. – Według danych Policji, niestety nawet teraz, gdy prawie nie ma ruchu na naszych drogach, ma miejsce sporo wypadków, również śmiertelnych – zauważa ks. Midura. – Trzeba trochę zwolnić. Wprost pokazać, że ja jako kierowca dbam nie tylko o swoje życie i zdrowie, ale także innych ludzi na tych drodze – dodaje.

Duszpasterz Kierowców wskazuje również, że ta miłość przejawia się również w sytuacjach, w których możemy na drodze okazać się pomocni dla innych i że możemy być wdzięczni za kierowców, którzy teraz poświęcają się w swojej codziennej pracy. – Są to np. kierowców tirów, którzy często z narażeniem swojego życia i zdrowia krążą po Europie, żeby dostarczyć transporty do Polski. To kierowcy karetek, służb mundurowych. Ich pracę trzeba docenić i umieć im podziękować, za nich się pomodlić. To dziś ważne, wzajemna solidarność i wsparcie, zwłaszcza w tej trudnej sytuacji pandemii – wymienia duchowny.

Ks. Midura przypomina także o tym, że każdego roku polscy kierowcy wspierają także naszych misjonarzy zbiórką prowadzoną przez organizację MIVA Polska. Za każdy bezpiecznie przejechany kilometr kierowcy wpłacają 1 gr na środki transportu dla misjonarzy. – Mam na co dzień kontakt z wieloma misjonarzami, którzy posługują na całym świecie. Oni wszyscy zostali na swoich posterunkach, nikt nie chciał skorzystać z propozycji rządu, by wrócić do ojczyzny specjalnymi samolotami – mówi ks. Midura. – Dbają o życie i zdrowie swoich podopiecznych, również dzięki temu, że od polskich kierowców mają dobry sprzęt, dobre samochody, bezpiecznie tam pracują i mogą pomóc, dowozić żywność, leki itd. Za nich też się modlimy i wspieramy – dodaje Duszpasterz.

Reklama
Reklama

W Niedzielę 26.04.2020 r. o godz. 9:30 w kościele pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie na Starych Powązkach ks. Marian Midura, odprawi Mszę świętą za polskich kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego. Homilię wygłosi ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska. Msza będzie transmitowana na profilu facebookowym MIVA Polska.

KAI

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite