Nasze projekty

„Czas rachunku sumienia dla kierowców”. Już jutro rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa

Czas modlitwy za kierowców, okazja do rachunku sumienia i wsparcie dla misjonarzy. To najważniejsze elementy 23. Ogólnopolskiego Tygodnia św. Krzysztofa, który rozpocznie się już w najbliższą niedzielę. Poprzedza on wspomnienie tego świętego, które przypada 25 lipca. W tym roku Tydzień ten odbywa się pod hasłem “Niesiemy narodom pokój Chrystusa”.

fot. JE Shoots / Pexels

Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa to coroczna inicjatywa, która przypomina o potrzebie zachowania bezpieczeństwa na drodze. W tym roku Tydzień św. Krzysztofa obchodzony będzie pod hasłem “Niesiemy narodom pokój Chrystusa”. Tradycyjnie już wydarzenie łączy się z misyjną Akcją św. Krzysztof. Kierowcy są wówczas zachęcani, by przeznaczyli 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

O włączenie się w to dzieło zaapelował ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor MIVA Polska, agendy Komisji KEP ds. Misji. W 2021 r. MIVA Polska zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych, na które przekazała kwotę 4 530 546 zł.

Specjalny komunikat w sprawie nadchodzącego Tygodnia św. Krzysztofa wydał bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji KEP ds. Misji. “Ewangeliczne świadectwa wiary ma niejedno imię i wyraża się w dziełach miłosierdzia, służbie zdrowia, edukacji, budowie infrastruktury misyjnej – kaplic i kościołów oraz codziennej pomocy mieszkańcom i wiernym placówek misyjnych” – wskazał duchowny.

Reklama

Do polskich parafii trafiły już informacje – w tym plakaty – dotyczące tegorocznego Tygodnia św. Krzysztofa. Ks. Jerzy Kraśnicki zachęcił proboszczów, by przeprowadzili w parafii zbiórkę na pojazdy misyjne w dla misjonarzy.

Tydzień św. Krzysztofa zainauguruje i zakończy Ogólnopolski Festyn

W tym roku Tydzień św. Krzysztofa obchodzony będzie w dniach 24-31 lipca. Zainauguruje go Misyjny Festyn, organizowany pod hasłem „Z czterech stron świata”.  Rodzinny Festyn św. Krzysztofa odbędzie się w Sanktuarium Matki Boskiej Łaskawej w Krzeszowie w województwie dolnośląskim (diec. legnicka). Przed festynem zostanie odprawiona Msza św. z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.

Podczas Festynu zaplanowano m.in. warsztaty “Afrykańskie bębnienie”, świadectwa misjonarzy, licytację na rzecz środków transportu dla misjonarzy oraz koncert etnicznej muzyki afrykańskiej. Zaplanowano też liczne atrakcje dla dzieci, wystawy i misyjny antykwariat.

Reklama

Ogólnopolski, rodzinny Festyn odbędzie się, z podobnym programem, także na zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa. Jego uczestnicy spotkają się w Piekoszowie w województwie świętokrzyskim (diec. kielecka).

KAI, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę