Nasze projekty
fot. Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego/ YouTube.com

Pieszy, kierowco… Czy to Cię tłumaczy?

Przechodząc przez pasy i przeglądając ekran telefonu, jadąc samochodem, przekraczając prędkość, nie myślimy o zagrożeniu. W Dniu Pamięci Ofiar Wypadków Samochodowych pomyśl o wszystkich tych, którzy zginęli, często przez pośpiech, czy sprawę do załatwienia. Czy to Cię tłumaczy? Zrób rachunek sumienia i zobacz, co może się wydarzyć przez chwilę nieuwagi.

Reklama

Kierowco, czy to Cię tłumaczy?

Spot kampanii społecznej pt. „Czy to Cię tłumaczy?” jest adresowany do kierowców, a także do wszystkich uczestników ruchu drogowego w związku ze zmianami przepisów prawa ruchu drogowego. Niezależnie od sytuacji prawnej, należy pamiętać o dostosowaniu prędkości do przepisów, a przede wszystkim do warunków ma drodze. W chwili wypadku, gdy zginie człowiek, nic Cię nie wytłumaczy. Zobacz ten poruszający spot.

Pieszy, czy to Cię tłumaczy?

Spot pt. „Pieszy, czy to Cię tłumaczy?” ma wzbudzić w pieszych refleksję nad ich zachowaniem przy przejściach dla pieszych, bądź przejść przez jezdnię w miejscach do tego nieprzystosowanych. Ile razy zdarza Ci się wtargnąć na ulicę bez większego zastanowienia? Ile razy korzystałeś z telefonu komórkowego na przejściu dla pieszych? Zrób rachunek sumienia i zobacz, co może się wydarzyć przez chwilę nieuwagi.

kw/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę