Nasze projekty

Kardynał Nycz odwiedził chorych w szpitalu

„Zróbcie wszystko, cokolwiek Chrystus wam powie”- zaapelował kardynał Kazimierz Nycz do pacjentów i personelu Centralnego Klinicznego Szpitala w Warszawie. Stołeczny metropolita odprawił dla nich mszę i odwiedził pacjentów laryngologii.

Dziś cały Kościół katolicki obchodzi 24. Światowy Dzień Chorego. Jego hasłem, a zarazem tematem okolicznościowego papieskiego orędzia są słowa z Ewangelii świętego Jana: „Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie”.

Podobne spotkania i modlitwy prowadzą dziś wszyscy polscy biskupi. Główne obchody 24. Światowego Dnia Chorego zorganizowano w Nazarecie.

Światowy Dzień Chorego ustanowił papież Jan Paweł II. Kiedy to ogłosił minęło dokładnie jedenaście lat od zamachu na jego życie. Co roku obchody centralne są organizowane, w którymś ze światowych sanktuariów poświęconych Maryi.

Reklama
Reklama

IAR/ Grzegorz Maciak/ mitro.

Messori_CzyBernadeta_500pcxPolecamy książkę „Tajemnica Lourdes”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Znak.

Reklama
Reklama

Przez lata uznawano objawienia za efekt zmowy dziewczynki z miejscowym duchowieństwem albo za wymysł jej ubogich rodziców, liczących na korzyści finansowe. Byli i tacy, którzy utrzymywali, że tajemnicze widzenia były halucynacjami niedożywionej nastolatki. A jaka jest prawda?

Vittorio Messori poświecił 30 lat na zbadanie objawień Lourdes. W swojej książce ujawnia nieznane okoliczności, odpowiada na zarzuty, przybliża nas do tajemnicy Bernadety. Opierając się na faktach, rozstrzyga wszelkie kontrowersje na temat prawdziwości niezwykłych objawień.

>>> Kup teraz <<<

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę