Nasze projekty

Papież pobłogosławił Ikonę – dar mieszkańców Aleppo dla Caritas Polska

Delegacja Caritas Polska spotkała się z Papieżem Franciszkiem podczas audiencji 11 października. Po raz kolejny Papież Franciszek wyraził poparcie dla prowadzonego przez Caritas programu “Rodzina Rodzinie” oraz poświęcił ikonę, którą Syryjczycy podarowali Polakom jako wyraz wdzięczności za otrzymaną pomoc

Program “Rodzina rodzinie” wspiera już blisko 10 tysięcy syryjskich rodzin i obecnie jest to największy program pomocowy Caritas Polska a także jeden z największych polskich programów społecznych. Z okazji pierwszej rocznicy rozpoczęcia projektu Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki spotkał się podczas audiencji z Papieżem Franciszkiem i przedstawił działania Caritas Polska. Ze szczególną uwagą Papieża spotkał się program „Rodzina Rodzinie”. Papież już po raz trzeci wyraził głębokie uznanie dla inicjatywy Caritas Polska za wsparcie tak wielu rodzin w Syrii. Zachęcił przedstawicieli Caritas do jeszcze szerszego działania na rzecz potrzebujących.

Podczas spotkania Papież pobłogosławił również Ikonę, którą w ramach wdzięczności Caritas Polska za pomoc przekazali mieszkańcy Aleppo. Przedstawia ona Madonnę z Dzieciątkiem i jest wzorowana na ikonie, która znajduje się w jednym z syryjskich kościołów. W najbliższym czasie ikona rozpocznie podróż po Polsce, a jej podróży towarzyszyć będzie modlitwa za umęczonych wojną mieszkańców Syrii i darczyńców programu „Rodzina Rodzinie”.

Reklama
Reklama

Program “Rodzina rodzinie” Powstał w odpowiedzi na tragiczną sytuację mieszkańców jednego z najbardziej dotkniętych skutkami wojny syryjskiego miasta Aleppo. System pomocy w programie oparty jest na wsparciu świadczonym przez osoby indywidualne, rodziny, parafie i wspólnoty polskie dla konkretnych rodzin syryjskich.

Reklama
Reklama

Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie

rodzinarodzinie.caritas.pl


 

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę