Nasze projekty

Głos Stacji7 w „Między Ziemią a Niebem” o filmie „Nieplanowane”

Dziennikarka Stacji7 Anna Druś była w niedzielę 10 listopada gościem programu "Między Ziemią a Niebem" w TVP 1. Obok ks. Franciszka Longchamps de Bérier i Dariusza Cupiała z Tato.net wypowiadała się na temat obrony życia oraz antyaborcyjnego filmu "Nieplanowane".

Prowadząca program Paulina Guzik pytała m.in. o nowe sposoby pokazania obrony życia ukazane w filmie oraz nawiązywała do mocnej krytyki filmu ze strony środowisk feministycznych oraz pro-choice w Polsce. – Te środowiska rzeczywiście mogą się tego filmu bać, ponieważ opowiada on o dramacie aborcji przede wszystkim z perspektywy kobiet, co jest nowe w sposobie opowiadania o obronie życia. Dotychczas mówiono głównie o dramacie i cierpieniu zabijanych nienarodzonych dzieci a tu widzimy, jak przez aborcję cierpią także kobiety. Nie tylko te, które zdecydowały się na taki zabieg, ale również te, które pracują w klinikach aborcyjnych. I co ważne, te drugie nie są w filmie bohaterkami negatywnymi, a wręcz są jakby usprawiedliwiane – mówiła Anna Druś ze Stacji7.

Dariusz Cupiał z Tato.net podkreślał natomiast, że film jest cenny bo może pomóc ojcom obudzić w nich instynkt ojcowski, jeśli ten jest zagłuszony. Ks. prof. Longchamps de Bérier zauważał natomiast, że „Nieplanowane” może być świetnym punktem wyjścia do dyskusji na temat obrony życia, również międzyreligijnej lub ekumenicznej bo – jak zauważył – film nie jest „katolicki”. 

Program można bezpłatnie obejrzeć na platformie VOD TVP. Dyskusja o filmie „Nieplanowane” rozpoczyna się w minucie ’23.

Reklama
Reklama

ZOBACZ CAŁY ODCINEK

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę