Nasze projekty

Ewangelia na zaporze solińskiej – trwa Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów

Ponad 50 ewangelizatorów spotkało się w sercu Bieszczadów, aby wypoczywającym tam turystom i mieszkańcom głosić Dobrą Nowinę. Hasło tegorocznej edycji brzmi: „Ja jestem pokojem Twojego serca”.

– Budzimy sumienia, pokazujemy, że nawet podczas wakacji można spotkać Boga a Bóg szuka człowieka także tam, gdzie on może się tego nie spodziewać – tak ideę „Bieszczadów dla Jezusa” wyjaśnia ks. Maciej Flader, jeden z organizatorów.

Ewangelizacja u stóp bieszczadzkich wzgórz organizowana jest od ponad 25 lat. Uczestniczący w niej ewangelizatorzy przyjeżdżają głównie z diecezji rzeszowskiej i przemyskiej, choć zdarzają się i tacy, którzy przejeżdżają całą Polskę, aby przez kilka dni głosić Słowo Boże. Zazwyczaj akcja rozpoczynała się kilkudniowymi rekolekcjami dla wszystkich posługujących. – W tym roku ze względu na pandemię musieliśmy zmodyfikować program: rekolekcje odbyły się w czerwcu w formule online, a my spotkaliśmy się dopiero w czwartek poprzedzający akcję. Z tego względu wyjątkowo nie przyjęliśmy nowych osób, tegoroczne wydarzenie poprowadzą tylko osoby, które posługiwały już z nami podczas wcześniejszych edycji – tłumaczy ks. Maciej.

Program akcji podobny jest do tego, który był realizowany od lat: na zaporze w Solinie przedstawiony jest performance, ze sceny głoszone są świadectwa, dla dzieci przygotowano specjalny kącik, a ewangelizatorzy wędrują pomiędzy spacerowiczami, proponując rozmowę i modlitwę. Podczas całego wydarzenia obecni są kapłani – zdarza się, że ktoś prosi o możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W niedzielę o 11.00 Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku będzie przewodniczył metropolita przemyski abp Adam Szal. Popołudniu natomiast zaplanowano ewangelizację uliczną i flash mob na plaży. Z kolei o 19.00 w amfiteatrze w Polańczyku teatr Przedmieście wystawi sztukę „Józef Egipski”. Po niej zespół Bankruci poprowadzi koncert uwielbienia. Na tym zakończy się tegoroczna akcja.

Reklama
Reklama

Czas start!!! Za nami pierwszy dzień Wakacyjnej Ewangelizacji Bieszczadów. Ewangelizatorzy zjechali do Rzepedzi z…

Reklama
Reklama

Posted by Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów on Thursday, July 23, 2020

– Taka akcja jest o tyle trudna dla ewangelizatorów, że najczęściej nie widzimy owoców naszego działania. Ale jeśli myślimy o Kościele globalnie, to nasze działanie ma sens. My siejemy, Pan Bóg daje wzrost a ktoś inny będzie zbierał te owoce – to, że to nie będziemy my, jest drugorzędną kwestią. Ale małe owoce, małe nawrócenia widzimy także podczas samej akcji: zdarza się, że ktoś otworzy się w rozmowie albo po zobaczeniu performance, w którego centrum jest krzyż, nabiera pragnienia spowiedzi. My robimy swoje, a Pan Bóg troszczy się o resztę – wyjaśnia ks. Maciej.

Reklama

Wakacyjną Ewangelizację Bieszczadów koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła Archidiecezji Przemyskiej i Katolickie Stowarzyszenie „Unum”. Włączają się w nią inne ruchy i stowarzyszenia katolickie działające na terenie archidiecezji przemyskiej, a także osoby ze wspólnot z całej Polski.

Bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Adam Szal.

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę