Nasze projekty

Dziś rusza Tydzień Małżeństwa

Dokładnie tydzień przed Dniem św. Walentego, a więc 7 lutego, w Warszawie rozpoczną się obchody Tygodnia Małżeństwa. W ramach tej międzynarodowej inicjatywy Centrum Myśli Jana Pawła II i Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich małżonkowie będą mogli pogłębić rodzinne relacje.

– Tydzień Małżeństwa to wydarzenie pokazujące sens i piękno trwałego związku małżeńskiego. Idea obchodów rozwinęła się w Stanach Zjednoczonych i od lat dziewięćdziesiątych realizowana jest w wielu krajach na świecie – wyjaśnia KAI Joanna Korzeniewska z Centrum Myśli Jana Pawła II.

W Polsce inicjatywa ta zagościła po raz pierwszy. Termin obchodów przypada każdorazowo w dniach 7-14 lutego, w nawiązaniu do popularnego święta walentynek. Większość wydarzeń warszawskich odbędzie się w Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11.

Tydzień Małżeństwa to świętowanie na różnych płaszczyznach, uwzględniających rozmaite aspekty życia. Dlatego w programie przewidziano otwarte warsztaty i wykłady wspierające rozwój więzi małżeńskiej, wydarzenia pozwalające w atmosferze wspólnej zabawy odnowić i rozszerzyć relacje, wyjście do kina lub muzeum, a także rozegranie scenariusza gry przygodowej lub udział w krótkim kursie tańca.

Reklama

Celem obchodów Tygodnia Małżeństwa jest promocja dobrej jakości relacji małżeńskiej i budowanie społeczeństwa opartego na szczęśliwym życiu rodzinnym.

W współtworzenie tego przedsięwzięcia włączają się różne instytucje, zarówno te, które angażują się bezpośrednio na rzecz mądrego budowania trwałych i dojrzałych relacji małżeńskich – jak ośrodki wsparcia psychologicznego i duszpasterstwa rodzin, jak i takie, które kreują przyjazny klimat Miasta Stołecznego Warszawy, oferując np. parom małżeńskim możliwość bezpłatnej wizyty w teatrze lub restauracji. Tydzień Małżeństwa w Polsce odbędzie się dzięki zaangażowaniu Gdańskiego Oddziału Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich oraz wsparciu Energi.

Reklama

Tydzień Małżeństwa w Twoim mieście?
Sprawdź program wydarzenia na stronie tydzienmalzenstwa.pl


mip (KAI/CMJPII) / Warszawa

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite