Nasze projekty

Abp Ryś: Chrystus umarł, aby uczynić nas domownikami swojego Ojca

W homilii podczas porannej Mszy św., sprawowanej w prywatnej kaplicy, abp Grzegorz Ryś zachęcił do otwierania oczu na sposób Boży, tak, by w każdym człowieku widzieć współobywatela i współdomownika Boga. "Możliwe jest braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna" - przypomniał.

FOT. arch łódź

Nie jesteście już obcymi i przybyszami, ale jesteście współobywatelami świętych i domownikami Boga – mówił abp Ryś odnosząc się do fragmentu z Listu św. Pawła do Efezjan.

Metropolita łódzki tłumaczył, że ostateczną perspektywę doczesnych relacji odsłania przed nami Słowo Boże, gdy nazywa nas domownikami Boga. Chrystus umarł po to, by nas wszystkich uczynić domownikami swojego Ojca – mówił.


Nawiązując do encykliki „Fratelli tutti” i wskazując na postać św. Franciszka z Asyżu oraz bł. Karola de Foucauld abp Ryś przypomniał, że możliwe jest braterstwo i solidarność także wtedy, gdy wokół toczy się wojna.

Reklama
Reklama

PRZECZYTAJ TEŻ: Abp Ryś: Zabicie niewinnego człowieka zawsze jest nieporządkiem moralnym

Na koniec zaprosił, abyśmy otwierali oczy na sposób Boży i widzieli w każdym człowieku współobywatela i współdomownika Boga.

Reklama

kh/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę