Nasze projekty

Abp Ryś: Zabicie niewinnego człowieka zawsze jest nieporządkiem moralnym

Abp Grzegorz Ryś przewodniczył 25 października 2020 r. Mszy świętej akademickiej na rozpoczęcie studenckich Rekolekcji na Dobry Początek. Metropolita łódzki wygłosił też w łódzkiej katedrze homilię, w której odniósł się do tematu aborcji.

– Sięgnąłem do bardzo ważnej encykliki Jana Pawła II „Evangelium Vitae. Nie raz mnie ludzie pytają, czy kiedykolwiek Jan Paweł II nauczał czegoś w sposób nieodwracalny i nieomylny. A w tej encyklice papież dwa razy użył formuły, która oznacza, że naucza w sposób nieomylny. (…) Papież oświadcza za pierwszym razem, że zabicie niewinnego człowieka zawsze jest nieporządkiem moralnym i po drugie, że przerwanie ciąży jest nieporządkiem moralnym, zawsze – mówił arcybiskup.

– To jest takie prawo, mówi papież, którego żaden prawodawca nie może ani nadać, ani zabrać. (…) Papież z uwagą czyta i słucha Słowo Boże i tak je odkrywa, a w tym odkryciu nie ma ani cienia wątpliwości. To nie oznacza osądu wobec kogokolwiek albo prostego przełożenia się na zasady prawa cywilnego, ale oznacza nasz porządek myślenia, który jest poddaniem się Bogu. Z miłością, umiłowaniem tego prawa, w wolności królewskiej – dodał.

Całego nagrania można posłuchać tutaj:

Reklama
Reklama

ah, Maskacjusz TV/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite