Nasze projekty

2 tony jedzenia dla osób starszych – efekt zbiórki Caritas

Wolontariusze Caritas diecezji kieleckiej zebrali ok. 2 tony żywności podczas zbiórki "Kromka chleba dla sąsiada", przeprowadzonej w sklepach Biedronka w kilku miastach diecezji.

Zebrane produkty już trafiły do osób starszych i samotnych.

– Po raz pierwszy Caritas kielecka przystąpiła do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Kromka chleba dla sąsiada”, której ideą jest uwrażliwienie na potrzeby osób starszych, samotnych, zamieszkujących w pobliżu i integracja środowiska sąsiedzkiego poprzez taki właśnie gest pomocy – tłumaczy w rozmowie z KAI Renata Kaczmarczyk – koordynatorka akcji z ramienia Caritas kieleckiej.

Dodaje, że zebrane w sklepach, m.in. w Kielcach, Miechowie, Kazimierzy Wielkiej, Sędziszowie i Busku Zdroju produkty, zostały już przekazane parafialnym zespołom Caritas, które najlepiej znają potrzeby ludzi starszych w terenie, w parafiach. W paczkach przygotowywanych w akcji „Kromka chleba dla sąsiada” znalazły się głównie produkty trwałe, np. makarony, mąki, cukier, ryż, kasze, konserwy, słodycze.

Reklama
Reklama

„Kromka chleba dla sąsiada” to ogólnopolska akcja skupiająca się na pomocy osobom potrzebującym, głównie starszym i samotnym. Jednym z jej celów jest uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej, uświadomienie społecznej potrzeby wsparcia seniorów.

Jak informuje Renata Kaczmarczyk, kolejna zbiórka żywności Caritas Diecezji Kieleckiej przeprowadzona zostanie 7 i 8 grudnia, a zebrane podczas niej produkty spożywcze trafią nie tylko do osób starszych, ale również do ubogich i rodzin wielodzietnych oraz do bezdomnych. Będzie to już kolejna edycja bożonarodzeniowej kampanii pod hasłem „Tak, pomagam”.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite