Nasze projekty

Rekordowa zbiórka żywności w akcji „Tak. Pomagam” Caritas Polska

Rekordowo dużą liczbę żywności dla potrzebujących na Święta udało się zebrać Caritas w całej Polsce w ramach akcji "Tak. Pomagam!". Łącznie 634 tys. kg trafi w najbliższych dniach do 85 tys. osób potrzebujących z rodzin wielodzietnych, samotnych rodziców, bezdomnych i chorych oraz do placówek prowadzonych przez Caritas.

W akcję zaangażowanych było prawie 32 700 wolontariuszy z Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas w całej Polsce, którzy zbierali żywność w 2650 sklepach, by móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących.

XVII Zbiórka Żywności Caritas trwała dwa dni – odbyła się w piątek i sobotę 6-7 grudnia 2019 br. Wolontariusze zbierali żywność w 2 650 sklepach w całej Polsce, w tym w głównie w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Carrefour, Kaufland, Lewiatan, Mila, POLOmarket, Netto,Tesco, Stokorotka, Sopłem, Auchan, B1 i wielu innych sklepach.

W koszach Caritas znalazły się: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy mięsne i warzywne, dżemy, majonez, sosy i zupy w proszku, herbata, płatki śniadaniowe, napoje i słodycze dla najmłodszych, a także środki czystości.

Reklama
Reklama

Zebrane artykuły zostaną przekazane potrzebującym w formie świątecznych paczek oraz jako pomoc doraźna dla placówek Caritas. Okres Świąteczny jest czasem szczególnej troski o potrzebujących.

– Składam serdeczne podziękowania każdemu, kto zaangażował się w przeprowadzenie XVII Zbiórki Żywności „Tak, Pomagam!”. To dzięki ludziom dobrej woli – możemy pomagać. Szczególne podziękowania należą się naszym wolontariuszom oraz dyrektorom i kierownikom sklepów, w których udało się po raz kolejny przeprowadzić zbiórkę – powiedział Bartłomiej Kulisz, koordynator XVII zbiórki żywności Caritas.

ad, mat. pras/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite