Nasze projekty

Papież przyjął dziś nowego szefa FAO

Papież Franciszek przyjął na audiencji 12 listopada dyrektora generalnego Światowej Organizacji Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) – Qu Dongyu. Było to pierwsze spotkanie z papieżem 56-letniego Chińczyka, urzędującego od sierpnia br. w rzymskiej siedzibie FAO w Rzymie.

O szczegółach spotkania Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej na razie nie poinformowało.

W dniach 11 i 12 listopada obradowała w Watykanie międzynarodowa konferencja na temat niszczenia i marnotrawienia żywności. Uczestniczył w niej także sekretarz generalny FAO – podała Papieska Akademia Nauk, która zorganizowała to spotkanie.

W przesłaniu na ręce Qu Dongyu w związku z obchodzonym 16 października Światowym Dniem Żywności papież skrytykował sposób obchodzenia się z artykułami spożywczymi, nastawiony wyłącznie na interesy gospodarki rynkowej i zyski. Walka z głodem i nieprawidłowym żywieniem będzie trwała dopóty, dopóki będzie panowała „logika rynku” – napisał Ojciec Święty.

Reklama
Reklama

Były chiński minister rolnictwa Qu Dongyu został wybrany nowym sekretarzem generalnym FAO na 41. sesji tej organizacji pod koniec czerwca. Jego kontrkandydatką była popierana przez Europejczyków Catherine Geslain-Laneelle z Francji. Dyplomaci wyrażali obawy, że pod kierunkiem Qu FAO będzie się nastawiała bardziej na interesy gospodarcze Chin kosztem wspierania praw człowieka i demokratyzacji.

KAI/ad

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite