Nasze projekty

Wielkanocna zbiórka żywności Caritas w Lidlu

Mimo pandemii Caritas wciąż organizuje pomoc żywnościową dla najbardziej potrzebujących. Już 19 i 20 marca każdy będzie mógł przyłączyć się do wielkanocnej zbiórki żywności. W sklepach sieci Lidl znajdą się kosze, w których będzie można zostawić produkty.

Produkty o długim terminie przydatności można będzie przekazać na rzecz podopiecznych Caritas w 500 z blisko 800 sklepów sieci Lidl. Do koszy ustawionych za linią kas najlepiej włożyć cukier, olej, kaszę, ryż, makaron, czekoladę, ciastka, cukierki, herbatę, kawę, itp.

W placówkach biorących udział w akcji znajdą się plakaty informujące o zbiórce. Liczymy na duży odzew, bo chcemy dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Tak, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem. Zbiórka z uwagi na sytuację epidemiologiczną odbędzie się bez udziału wolontariuszy – wyjaśnia Bartłomiej Kulisz, koordynator programów pomocy żywnościowej w Caritas Polska.

Przekazana żywność jeszcze przed Wielkanocą trafi w postaci paczek do potrzebujących, za pośrednictwem placówek Caritas diecezjalnych. Akcję można wesprzeć również wysyłając charytatywnego SMS-a z hasłem PACZKA pod numer 72052 (koszt to 2,46 z VAT).

Reklama
Reklama

POLECAMY: Klęczała przed żołnierzami. Zakonnica o trudnej sytuacji w Mjanmie

os, mat. prasowe Caritas/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę