Nasze projekty
fot. Jan Romero/Unsplash

Wigilia 2023. Kiedy wypada i jak ją dobrze przeżyć?

Wigilia 2023 zbliża się wielkimi krokami. Kiedy wypada i jak się przygotować do tych pięknych, rodzinnych chwil? Przekonajmy się!

Reklama

Wigilia 2023 wypada w niedzielę, 24 grudnia 2023 r. jako czwarta niedziela adwentu. Oznacza to tym samym, że choć tego dnia, w każdym domu, bardzo dużo jest przygotowań, trzeba iść do kościoła, by z czystym sercem obchodzić Boże Narodzenie.

Wigilia 2023 – jak ją dobrze przeżyć?

Nie możemy zapominać, że w centrum Świąt Bożego Narodzenia jest przyjście Chrystusa. Zatem to właśnie wydarzenia ze stajenki powinny były być tym, co jest dla nas w tych chwilach najważniejsze. Zatem aby wigilia 2023 była niezapomnianym, ale także Bożym czasem, musi jej towarzyszyć modlitwa i pamięć o tym, dlaczego się spotykamy przy wigilijnym stole.

Skoro w centrum świąt jest Bóg, to na wigilii nie może zabraknąć modlitwy, a także odczytania fragmentu Ewangelii wg świętego Łukasza właśnie o narodzinach Chrystusa. Boże Narodzenie to także czas pełen życzliwości, radości i nadziei. Nie może zatem zabraknąć uśmiechu na ustach, ale także życzeń z opłatkiem w ręce, a także śpiewania kolęd

Reklama

Czytaj także >>> Modlitwa przy wigilijnym stole

Jak spędzić czas z rodziną?

Wigilia 2023 coraz bliżej, a to oznacza, że już za chwilę usiądziemy z rodziną przy wigilijnym stole. Jedni się cieszą, a drudzy są przerażeni. Liczy się jednak pozytywne podejście, a przede wszystkim nadzieja, że tym razem te święta będą wyjątkowe. W końcu nie trzeba wiele, by był to czas pełen miłości, życzliwości i wiary w lepsze jutro.

W jaki sposób spędzić wigilijny czas? Przede wszystkim w spokoju, bez kłótni, a z radością, że mamy siebie. Usiądźmy przy wigilijnym stole i cieszmy się wspólnie spędzonymi chwilami. Rozmawiajmy, ale nie poruszajmy tematów, które mogłyby nas w jakikolwiek sposób poróżnić. Delektujmy się pysznościami, które znalazły się na naszych talerzach. Złóżmy sobie życzenia, pomódlmy się, a także śpiewajmy głośno kolędy. Niech cały dom lub blok usłyszy, jak bardzo cieszymy się, że na świat przyszedł Chrystus – Zbawiciel świata.

Reklama

Gdy już brzuchy będą zapełnione, warto przygotować różnego rodzaju rodzinne atrakcje. Mogą to być gry planszowe, ale także rodzinne rozgrywki, quizzy i inne tego typu zabawy. Dzięki temu będziecie mieli okazję bliżej się poznać, a przede wszystkim spędzić kreatywnie czas. Możecie także powspominać dawne czasy na fotografiach lub oglądając nagrania sprzed lat. A jeśli zmęczy Was wigilijne szaleństwo, możecie włączyć świąteczny film. Na pewno nie zawiedzie Was Kevin sam w domu! :)

Czytaj także >>> Tradycje wigilijne, o których warto pamiętać

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę