Nasze projekty

Stwórz listę zadań

Mało co tak motywuje do pracy jak odhaczanie wykonanych już postępów. Spróbuj więc tak zwanych list „to do”

Reklama

Tekst jest częścią cyklu pt. "5 sposobów na lenistwo"


Wiadomo, że odwlekanie pracy w nieskończoność to droga donikąd. Najczęściej jednak – niestety – zdajemy sobie z tego sprawę w nocy przed ostatecznym terminem jej wykonania. Wtedy przeklinamy samych siebie, narzekamy, psioczymy i obiecujemy poprawę na przyszłość. A jak to później wygląda? Niech każdy sobie sam odpowie na to pytanie.

 

Organizacja pracy to temat, który warto zgłębić, bo i ułatwia jej przygotowanie, i pomaga w ogarnięciu miliarda spraw, i pozwala psychicznie się do nich przygotować, a co najważniejsze: skreślanie wykonanych zadań daje masę frajdy, co – gdy doda się do tego sam fakt wykonania czynności – sprawia, że mamy podwójne zwycięstwo.

Reklama
Reklama

 

Proponuję zatem tworzenie list, na których można notować zadania do wykonania. Niby banał, niby proste i niby oczywiste, ale zaręczam – działa. Trzeba tylko potraktować je poważnie.

 

Reklama
Reklama

Co nam może pomóc?

 

Stwórz listę zadań

Reklama

1. Notatnik

 

 

Sprawa oczywista jak to, że po poniedziałku jest wtorek. Bierzemy notatnik, zeszyt, skoroszyt czy nawet zwykłą kartkę, na której notujemy postawione sobie cele.

 

 

2. Trello

 

 

Jest to aplikacja, którą można obsługiwać z komputera lub dowolnego smartfona. Jej atutem jest to, że zadania można udostępniać też innym osobom, co może się przydać, podczas pracy grupowej, a tych (chociażby na studiach) od groma. Appka ma spore możliwości, takie jak dodawanie opisu, komentarze, tagowanie kolorami i (co ważne w kontekście walki z lenistwem) określanie terminu.

 

 

3. Todoist

 

 

Piękna i schludna aplikacja, której przeznaczenie jest już chyba wiadome. Działa na większości systemów operacyjnych (zarówno komputerów jak i smartfonów). Jest intuicyjna i prosta. Przypomni nam też o zbliżającym się terminie ukończenia zadania.

 

 

4. Any.do

 

 

Kolejna aplikacja, która wygląda po prostu ślicznie. Pozwoli zaplanować nam dzień i bliską przyszłość. Jej największym urokiem jest to, że spyta jak sobie radzimy z zadaniem, a gdy nam się uda (albo skłamiemy, czego nie polecam…) to nas… pochwali.

 

 

5. Wunderlist

 

 

Aplikacja śliczna co najmniej jak każda powyższa. Daje nam szerokie pole manewru: możemy zadania opisywać, katalogować, sortować i dzielić. Również nas pogoni, gdy termin zacznie nieoczekiwanie nas gonić.

 

 

Z takim zapleczem pozbycie się lenistwa jest proste: potrzeba tylko systematyczności.

 

 

 


1. Wyłącz Facebooka2. Stwórz listę zadań3. Posprzątaj biurko4. Mierz czas5. Unikaj efektu yoyo


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę