Nasze projekty
Roman Zając

Armagedon

Potocznie używamy słowa „armagedon” jako synonim kataklizmu, powodującego zagładę całej ludzkości. Amerykański film katastroficzny z 1998, pt. „Armageddon” z Bruce’em Willisem i Benem Affleckiem w rolach głównych opowiada o zagładzie, która ma nadejść ze strony asteroidy. Tymczasem w Biblii Armagedon to symboliczne miejsce ostatecznej, wielkiej bitwy między siłami dobra i zła, kiedy narody ziemi i […]

Reklama

Potocznie używamy słowa „armagedon” jako synonim kataklizmu, powodującego zagładę całej ludzkości. Amerykański film katastroficzny z 1998, pt. „Armageddon” z Bruce’em Willisem i Benem Affleckiem w rolach głównych opowiada o zagładzie, która ma nadejść ze strony asteroidy.

Tymczasem w Biblii Armagedon to symboliczne miejsce ostatecznej, wielkiej bitwy między siłami dobra i zła, kiedy narody ziemi i ich armie, inspirowane przez Szatana i demony, wystąpią przeciwko Bogu (Ap 16, 16).

Reklama
Reklama

Nazwa pochodzi od hebrajskiego „Har-Magedon”. Słowo „har” oznacza górę, a drugi człon odnosi się do starożytnego miasta w Palestynie o nazwie Megiddo (oznaczającej nota bene zgromadzenie, spotkanie, koncentrację wojsk). Har-Magedon możemy przetłumaczyć jako „góra Megiddo”. Nie brakuje oczywiście takich, którzy wierzą, że biblijny Armagedon rozegra się w pobliżu rzeczywistego Megiddo. Problem w tym, że nie ma tam żadnej góry, a rozmiary doliny Jezreel (Ezdrelon), gdzie znajduje się Megiddo, raczej wykluczają możliwość zgromadzenia się tam tak ogromnego wojska.

Reklama
Reklama

Poznaj więcej apokaliptycznych symboli:

banner-apokalipsa

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite