Nasze projekty

Jonasz. Prorocy od A do Z

Jonasz przygotowuje nas na pełne objawienie nieskończonej miłości Boga w Jezusie Chrystusie

Reklama

O proroku: Z historycznego punktu widzenia nie jesteśmy pewni czasu pochodzenia tej opowieści. Prorok zostaje wysłany, mimo swoich wielkich oporów, do pogańskiego miasta Niniwy. Było ono jednym z najważniejszych miast imperium Asyrii.

Główne przesłanie: Pośród innych ksiąg prorockich Księga Jonasza odróżnia się tym, że prawie w całości jest narracją. Jej przesłanie jest przepiękne, przygotowuje nas ono na pełne objawienie nieskończonej miłości Boga w Jezusie Chrystusie. Niespodziewanie bowiem dla Jonasza obce i wrogie miasto jest przedmiotem nie Bożego gniewu, lecz troski i miłości. Jego opieka i miłosierdzie sięgają dużo dalej niż granice ciągle wytyczane przez ludzi. A człowiek wybrany przez Niego, mimo swoich prób ucieczki, może się stać zwiastunem tej Bożej miłości.

Cytat: «Tobie żal krzewu, którego nie uprawiałeś i nie wyhodowałeś, który w nocy wyrósł i w nocy zginął. A czyż Ja nie powinienem mieć litości nad Niniwą, wielkim miastem, gdzie znajduje się więcej niż sto dwadzieścia tysięcy ludzi, którzy nie odróżniają swej prawej ręki od lewej, a nadto mnóstwo zwierząt?» (Jon 4,10-11).

Reklama

Poznaj wszystkich proroków Starego Testamentu!


 

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę