Nasze projekty
Fot. SalveNet/YouTube

„Widziałem rzeczy, o których nawet nie śniłem, że są możliwe”. Świadectwo Tomasza Kawiorskiego

Chciał wstąpić do kapucynów - przed wyjazdem poprosił Boga o znak i po wiadomości SMS, którą dostał, zmienił decyzję. Później poznał Olę, z którą planował małżeństwo - gdy zapytał Boga o potwierdzenie, czy to jego droga, dostał odpowiedź, która go zaskoczyła! Jak rozeznać powołanie? Jakie decyzje podjąć? W swoim świadectwie opowiada Tomasz Kawiorski.

Reklama

Jak rozeznać powołanie? Jakie decyzje podjąć? W jaki sposób kierować swoim życiem? To częste pytania, które zadają sobie ludzie młodzi i nie tylko młodzi. Także Tomasz Kawiorski stanął przed ważnymi wyborami i wtedy zaufał Panu Bogu. Dziś nie żałuje – jest szczęśliwym człowiekiem, zaangażowanym w ewangelizację. W tej historii są egzotyczne wyjazdy, chwile zwątpienia, ale przede wszystkim cuda i opieka Bożej Opatrzności.

Katarzyna Supeł-Zaboklicka: Jak właściwie rozeznać swoje powołanie? Jak znaleźć dobrą żonę?

Tomasz Kawiorski:
To jest bardzo dobre pytanie, dlatego że ja czekałem na swoją małżonkę 35 lat. Też poznawałem różne powołania, bo byłem bardzo bliski wstąpienia do kapucynów i to w San Giovanni Rotondo. Rozważałem też wstąpienie do bractwa takiego mistyka, brata Elia i właśnie małżeństwo. I zapytałem kiedyś brata Elia, jakie jest moje powołanie. I on powiedział: „jak chcesz, to możesz być ojcem. Możesz być księdzem lub możesz też wstąpić do mojego bractwa. I to, co czujesz w sercu, to rób”.

Ale z jednej strony daje ci odpowiedź na to pytanie, a z drugiej strony właściwie tej odpowiedzi tak naprawdę nie otrzymujesz. Możesz być ojcem, możesz wstąpić do zgromadzenia, możesz żyć tutaj, tutaj z nami… Powiedz mi, jak odnaleźć właściwą drogę? Jak się nie pomylić?

Myślę, że ważne jest rozeznanie. Ja już byłem umówiony właśnie w San Giovanni Rotondo i chciałem wstąpić do kapucynów. Już byłem z walizkami we Włoszech. 8 września, jakieś trzy lata temu, modliłem się, bo to urodziny Maryi: „Maryjo, jeżeli mam nie wstąpić do tych kapucynów, to zatrzymaj mnie”. I rzeczywiście dostałem SMS, że jest 50-lecie śmierci Ojca Pio i że się dużo dzieje w klasztorze, i czy mógłbym przyjechać dwa tygodnie później. Więc to był dla mnie taki znak, że jednak to nie jest moja droga.

I tak poznawałem kolejne drogi, aż poznałem Olę. I też dostawałem takie niesamowite znaki, m.in. półtora roku temu podczas Sylwestra w Medjugorie. Poprosiłem bardzo konkretnie, będąc na górze Krysiewicz: „Panie Boże, jeżeli chcesz, aby Ola była moją żoną, to otworzę teraz Pismo Święte i chciałbym znaleźć tam słowo żona, wesele albo małżeństwo. I otworzyłem. I nie jest tak, że szukałem po całej kartce tego słowa. Tylko tam, gdzie mi dokładnie padł wzrok, było dwa razy napisane żona, żona w dwóch miejscach w jednym zdaniu. Więc dla mnie też to było ważne oprócz tego, co czułem w sercu. Oprócz tego, że byłem zakochany i wszystkie moje emocje mnie do tego pchały, to jeszcze dostałem takie bardzo mocne potwierdzenie i trzy miesiące później się oświadczyłem.

Tomek, zaczynamy od samego początku, w jakiej rodzinie się wychowałeś?

Wychowałem się w tradycyjnej, pięknej rodzinie. Mam czwórkę rodzeństwa. Oczywiście, byłem ministrantem. Rodzice wychowywali nas w wierze. Jednak później na studiach wyjechałem na wymianę studencką do Singapuru. Tak mi się tam spodobało, bo to są tropiki. Naprawdę świetna azjatycka kuchnia. Gdy tylko obroniłem pracę magisterską, już kilka dni później wyjechałem do Singapuru i zostałem tam przez prawie siedem lat. Rzeczywiście, w Singapurze mieszają się wszystkie kultury. Tam tylko ok. 40% ludności jest tam urodzona. Poza Singapurem chyba nie ma takiego drugiego kraju na świecie, gdzie mieszają się wszystkie kultury. I był taki moment w Singapurze, że zupełnie straciłem wiarę. Wszystko zmieniło się, jak wróciłem do Polski na wakacje. To był 2017 rok i właśnie wpadła mi w ręce książka Alicji Lenczewskiej, takiej mistyczki ze Szczecina. I po przeczytaniu tej książki cała moja hierarchia wartości, pragnienie, żeby robić karierę, żeby mieć super komfortowe, fajne życie – wywróciła się do góry nogami. I w tym jednym momencie wszystko się zmieniło.

Reklama

Posłuchaj całego świadectwa:

zś, SalveNet/Stacja7

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę