Nasze projekty

Jestem księdzem, a to moja odpowiedź na film „Zabawa w chowanego”

- Od czasu opublikowania najnowszego filmu braci Sekielskich "Zabawa w chowanego", zacząłem być pytany, co o tym myślę. Dlatego właśnie powstała ta piosenka - pisze ks. Rafał Główczyński SDS, który na swoim kanale YouTube "Ksiądz z osiedla" umieścił utwór będący komentarzem do filmu.

Reklama

Ks. Rafał Główczyński SDS jest katechetą w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu i – jak pisze na swoim fanpage – to właśnie za namową młodzieży rozpoczął swoją działalność w Internecie. Publikuje na kanale o nazwie Ksiądz z osiedla, „bo właśnie na osiedlu się wychowałem i chciałbym pomóc młodym ludziom odnaleźć się w problemach” – pisze. „Będę się starał rozmawiając z Wami ukazywać różne perspektywy napotykanych przez Was dylematów, a także pokazywać, że jeżeli naprawdę się chce, to we wszystkich niełatwych sytuacjach można znaleźć oparcie w Bogu” – podkreśla.

W odpowiedzi na wiele pytań, ksiądz nagrał rapowany utwór będący komentarzem ostatniego filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”. W tekście słuchamy słów, które są modlitwą za ofiary oraz pokazaniem piękna i wartości Kościoła jako wspólnoty: „Boże proszę spraw by Ci, którzy teraz przez księży płaczą doczekali sprawiedliwości i kiedyś kościołowi wybaczą. Boże proszę spraw, aby ludzie w kościele zobaczyli Ciebie, że tam są Twoje sakramenty, które mają pomóc być w Niebie” – słyszymy w nagraniu. 

Ksiądz apeluje także, by pomimo upadku niektórych kapłanów zobaczyć w osobach duchownych przyjaciół: „Jeżeli tego słuchasz, to przyjmij moją prośbę o zrozumienie, pewni księżą upadli, ale nie myśl tak o każdym, bo to nieporozumienie. Proszę Cię uwierz, że wśród duchownych są Twoi przyjaciele, ludzie, którzy chcą Ci pokazać Boga i zrobić dla Ciebie wiele”.

Reklama
Reklama

zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę