Nasze projekty

Jezuici wydali oświadczenie. Maciej Sz. ma udać się do miejsca odosobnienia

Rzecznik jezuitów poinformował we wtorek o decyzji prowincjała w sprawie Macieja Sz. Zakonnik ma udać się do miejsca odosobnienia, nie może nosić stroju duchownego ani sprawować świętej posługi. "Będzie przebywał pod nadzorem władz kościelnych" - podkreślono w oświadczeniu.

fot. Romain Dancre/Unsplash

Portal internetowy „Więź” opublikował w poniedziałek, 14 listopada reportaż dotyczący duszpasterza młodzieży, jezuity Macieja Sz., który w przeszłości miał wykorzystywać młode kobiety. W reportażu zostały opisane krzywdy psychiczne i fizyczne jakich miał się dopuścić jezuita wobec nastolatek.

We wtorek, 22 listopada rzecznik prasowy Prowincji Damian Mazurkiewicz SJ poinformował o decyzjach prowincjała w sprawie opisanej w reportażu.

CZYTAJ TEŻ: Jezuita molestował nastolatki. Zakon wydał oświadczenie. „Pragniemy okazać gotowość udzielenia wszelkiej pomocy”

Reklama

Publikujemy pełną treść oświadczenia rzecznika prasowego Prowincji:

W związku z zapowiedzianym w artykule p. Pauliny Guzik zgłoszeniem w sprawie wykorzystania seksualnego osoby małoletniej przez o. Macieja Sz. pragnę poinformować, że w ramach przygotowań do otwarcia dochodzenia wstępnego, o. Prowincjał Jarosław Paszyński SJ nakazał o. Maciejowi Sz. udać się do konkretnego odosobnionego miejsca niezwiązanego z naszymi jezuickimi domami bądź dziełami, gdzie będzie przebywał pod nadzorem władz kościelnych, zakazując mu jednocześnie sprawowania świętej posługi, jakiegokolwiek kontaktu o charakterze duszpasterskim i noszenia stroju duchownego.

Osoby, które doświadczyły niewłaściwych zachowań ze strony jezuitów z Prowincji Polski Południowej, proszę o zgłaszanie informacji o takich zachowaniach do naszej Kurii:

Reklama

Kuria Prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego
Mały Rynek 8
31-041 Kraków
Tel.: +48 12 428 15 00
Email: [email protected]
Damian Mazurkiewicz SJ
Rzecznik prasowy Prowincji

jezuici.pl, pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę