Nasze projekty

„Dla mnie była po prostu siostrą” Teresa Kmieć wspomina Helenkę

Helenka była tak bardzo częścią mojego życia, że zdążyłam się już przyzwyczaić do jej niezwykłości. Dla mnie była po prostu siostrą - mówi Teresa Kmieć w krótkim filmie zamieszczonym przez Archidiecezję Krakowską w związku z 3. rocznicą śmierci jej siostry, Helenki.

Reklama

Opowieść Teresy o zmarłej tragicznie 3 lata temu siostrze – młodej wolontariuszce misyjnej – pokazuje, jak mocno przeżycia związane ze śmiercią Helenki w niej żyją. Nie kryje wzruszenia, wspominając Helenę Kmieć. Podkreśla jednak, że najważniejszą relacją, jaka je łączyła, była relacja siostrzana. Przez ten pryzmat do dziś wspomina na swoją siostrę.

[the_ad id=”103214″]

Była taka jak wiele innych osób wokół nas, miała swoje pasje, chłopaka, ulubione potrawy, ulubioną muzykę. Nie uważałam więc jej za osobę niezwykłą, choć taka faktycznie była. Stała się po prostu tak bardzo częścią mojego życia, że zdążyłam się już przyzwyczaić do jej niezwykłości – 

Reklama

przyznaje Teresa Kmieć, starsza siostra Heleny, która również zaczęła już posługiwać jako świecka wolontariusza na Misjach. Nawiązuje również do tych wielu aktywności, podejmowanych przez Helenę, które do dziś inspirują wiele osób.

Byłyśmy tak wychowane przez rodziców, że trzeba próbować w życiu wielu dobrych rzeczy. Że lepiej spróbować i zrezygnować, niż nie spróbować i potem żałować, że coś fajnego się straciło. Do dziś tak mam –

Reklama

opowiada Teresa Kmieć. 

Cały film z opowieścią Teresy o Helence znajduje się poniżej.

Helena Kmieć została zamordowana 24 stycznia 2017 r. w trakcie napadu rabunkowego na placówkę sióstr w Boliwii, gdzie pomagała w ramach wolontariatu misyjnego.

Reklama

 

ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę