Sięgnij po 7 pereł Ducha Świętego. Rusza „Nadzieja na Moście do Nieba”

7 odkryć, które pomogły nam przetrwać samotność pandemii, 7 premierowych autorskich piosenek, 7 animowanych reportaży, a do tego ponad trzydziestu artystów, mocne wywiady i wzruszające zwierzenia. Rusza „Nadzieja na Moście do Nieba”, kolejny projekt Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która wspiera jedyne hospicjum dla dzieci na Litwie.

Reklama

„Nadzieja na Moście do Nieba” to odpowiedź polskich artystów na trudy czasu pandemii, ale także zwykłej codzienności. W ramach projektu powstało 7 autorskich piosenek i etiud filmowych będących teledyskami do utworów, ukazujących piękno zwykłych chwil i gestów mimo ciężaru rzeczywistości. Tematem utworów i głównym źródłem inspiracji było 12 owoców Ducha Świętego, z których artyści wybrali: miłość, radość, cierpliwość, cichość, skromność, pokój i nadzieję. Celem twórców było przedstawienie poszczególnych wartości nie tylko jako pięknych idei, ale przede wszystkim jako konkretnych postaw – tych codziennych, niedocenianych, wśród których wypadło nam żyć w czasie pandemii. Inspiracją dla artystów stały się także uniwersalne wartości chrześcijańskie oraz spuścizna Jana Pawła II.

Projekt łączy pokolenia artystów – zarówno utalentowanych debiutantów, jak i tych z wieloletnim dorobkiem i laureatów Medalu Gloria Artis. W projekcie wzięło udział 7 poetów (np. Jacek Cygan czy Ernest Bryll), 7 kompozytorów (Mirek Kowalik czy Joachim Mencel), 9 piosenkarzy (np. Mietek Szcześniak, Antonina Krzysztoń czy Krzysztof Iwaneczko). Wszystko pod czujnym uchem wybitnego producenta muzycznego Marcina Pospieszalskiego. Za stronę wizualną odpowiadają mistrzowie gatunku: Arkadiusz Gola – wybitny fotoreporter, laureat prestiżowych nagród, m.in. Grand Press Photo i Michał Szalast fotograf i filmowiec dokumentalista, publicysta i pedagog, który „ożywił” fotografie tworząc zjawiskowe teledyski. W trakcie tworzenia poszczególnych utworów, podczas spotkań i rozmów powstały też niezwykłe wywiady z artystami, które stały się integralną częścią projektu. Każdy z nich zaskakuje nowym spojrzeniem na codzienność. Każdy zostawia dobre myśli i uśmiech serca.

Reklama
Reklama

W ramach projektu ukażą się utwory:

Modlitwa o poranku – słowa, muzyka, śpiew: Antonina Krzysztoń – PREMIERA: 16 września
Cichuteńko, cichutko – tekst: Beata Mencel, muzyka: Joachim Mencel, wykonanie: Agnieszka Musiał – PREMIERA: 21 września
Szara godzina – słowa: Ernest Bryll, muzyka i śpiew: Krzysztof Iwaneczko – PREMIERA: 28 września
Ja tu, ty tam – tekst i muzyka: Mirek Kowalik, śpiew: Agnieszka Cudzich i Darek Mucha – planowana PREMIERA: 5 października
Miłość leczy – słowa: Jacek Cygan, muzyka i śpiew: Mieczysław Szcześniak – planowana PREMIERA: 12 października
Stopytajka – słowa: Grzegorz Żak, muzyka: Dagmara Gregorowicz, śpiew: Dagadana – planowana PREMIERA: 19 października
Szuru-buru – tekst: o. Andrzej Bujnowski OP, muzyka i śpiew: Lidia Pospieszalska – planowana PREMIERA: 26 października

Cykl „Nadzieja na Moście do Nieba” podejmuje wezwanie papieża także w obliczu śmierci doczesnej. Jest ono ściśle związane z prawdziwym „Mostem do nieba”- pierwszym hospicjum dla dorosłych i dzieci w Wilnie. Prowadzi je polska s. Michaela Rak, która stała się inspiracją dla wielu artystów, by budować Mosty do Nieba codzienności – łączyć a nie dzielić, doceniać proste gesty miłości i nigdy nie poddawać się zwątpieniu. „Nadzieja na Moście do Nieba” to także hołd dla ofiarności wszystkich lekarzy, pielęgniarek i wolontariuszy, którzy posługiwali w czasie pandemii i jeszcze na długo przed nią – dając nadzieję chorym i ich rodzinom.

Reklama
Reklama

Więcej informacji o projekcie TUTAJ.

materiały prasowe, zś/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę