Nasze projekty

„Prawdziwe panowanie to czuć serce drugiego”. S. Michaela Rak zaprasza na Orszak Trzech Króli!

"Tu w naszym wileńskim hospicjum jesteśmy jedną rodziną królewską, bo mamy miłość w sercach. Dziękuję Wam, bo dzięki Wam możemy dalej żyć tą miłością" - mówi s. Michaela Rak. Zobacz wyjątkowe nagranie!

fot. Most do Nieba, youtube.com (print screen)

Każdego roku podczas Orszaku Trzech Króli organizowana jest zbiórka pieniędzy na szczytny cel. W tym roku organizatorzy postanowili wesprzeć Hospicjum im. Bł. Księdza Michała Sopoćki, pierwsze i jak dotąd jedyne hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie. Do udziału w orszaku zaprasza s. Michaela Rak, założycielka litewskiego hospicjum.

ZOBACZ: „Innej miłości niż ta darmowa nie ma”. Orszak Trzech Króli wesprze hospicjum s. Michaeli Rak

Królewskość to jest dar, królewskość to jest odwaga bycia blisko i wy wszyscy, którzy zdecydujecie się pójść w Orszaku Trzech Króli, jesteście królami. Jesteśmy tu – w Betlejem Miłosierdzia, które jest wielkim darem ludzkich serc i dziś proszę Was o tę pomoc, żeby nasze jedyne na Litwie hospicjum dla dzieci i dorosłych dalej mogło w tej królewskiej bliskości być tam, gdzie jest cierpienie, żeby tego cierpienia nie było… zachęcam do wyruszenia w Orszaku Trzech Króli i do tej pomocy, bo królami jesteśmy wtedy, kiedy jesteśmy blisko, kiedy się dzielimy obecnością, darami, czasem, kiedy sprawiamy, że ktoś jest szczęśliwy, bo prawdziwe „panowanie” to czuć serce drugiego – podkreśla s. Michaela Rak.

Reklama

Siostra Michaela dziękuję organizatorom oraz wszystkim uczestnikom Orszaku w zaangażowanie się w pomoc hospicjum i jak mówi, właśnie tej „bliskości i królewskości” uczymy się od Jezusa. Tego się uczymy od jedynego Króla – niepokonanego – od Boga w Trójcy Jedynego. Ci, którzy zrozumieli, że Bóg przyszedł na ziemię i przyszli tam do Betlejem i złożyli dary są dla nas wyzwaniem, żebyśmy szli tam, gdzie zyskujemy naprawdę, a zyskujemy w Bogu poprzez czyn miłości do drugiego człowieka. Dziękuję Wam i proszę – idźmy razem w Orszaku Królewskim do tego, który jest Bogiem wśród nas, który daje miłość światło i pokój i niech ta miłość światło i pokój będzie zawsze w naszych sercach. Kochani Państwo – tu w naszym wileńskim hospicjum jesteśmy jedną rodziną królewską, bo mamy miłość w sercach. Dziękuję Wam, bo dzięki Wam możemy dalej żyć tą miłością – mówi s. Michaela i zaprasza na Orszak!

Hospicjum znajduje się w miejscu gdzie został namalowany Obraz Jezusa Miłosiernego

Hospicjum im. Bł. Księdza Michała Sopoćki jest pierwszym i jak dotąd jedynym hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie. Założyła je w 2009 r. Polka, Siostra Michaela Rak. Na początku działało tylko hospicjum domowe. Od 2012 roku pierwszych chorych przyjęło hospicjum stacjonarne dla dorosłych, a od 2020 roku do nowego budynku przyjęto pierwsze dzieci. Wszyscy chorzy otoczeni są darmową opieką. Hospicjum ma 16 miejsc dla dorosłych i 12 miejsc dla dzieci. Pracuje tam ponad 70 specjalistów. Instytucja rocznie pomaga ponad 400 chorym i ich rodzinom.

PRZECZYTAJ TEŻ: „Uświadomiłam sobie, że mogę i chcę pomagać innym”. Wyjątkowa historia Edyty – fryzjerki w hospicjum

Reklama

Koszt jej utrzymania przekracza rocznie 7,5 mln złotych. Hospicjum, które nazywane jest Betlejem Miłosierdzia, a także Ambasadą Dobra lub Mostem do Nieba usytuowane jest w miejscu, gdzie został namalowany Obraz Jezusa Miłosiernego. Siostra Michaela, będąca dyrektorem placówki, przyjmuje chorych niezależnie od statusu społecznego, pochodzenia, języka czy wyznawanej wiary, wszystkim okazując jednakową miłość. Na pytanie, dlaczego korzystanie z pomocy Hospicjum jest darmowe, Siostra Michaela odpowiada: „innej miłości niż ta darmowa nie ma”. Hospicjum i działania Siostry Michaeli wspiera polska Fundacja Aniołów Miłosierdzia, która powstała na prośbę Siostry i zbiera środki na utrzymanie wileńskiego hospicjum.

Można pomóc hospicjum poprzez stronę www.mostdonieba.pl, a także organizując zbiórki  w swoich parafiach, szkołach i firmach, czy przekazując 1,5% w PIT na rzecz Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która pomaga utrzymać wileńskie hospicjum działając w Polsce. 

materiały prasowe, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę