Nasze projekty

Marcin Kwaśny nagrał rozważania Drogi Krzyżowej. „Niezwykle przejmująca”. Posłuchaj!

Droga Krzyżowa ma formę reportażowego misterium, zatytułowanego "Rany niewinnych - Droga Krzyżowa - Stacja Ukraina". "Wierzę, że kiedyś ta Golgota dla Ukrainy się skończy" - mówi Marcin Kwaśny, który użyczył głosu w misterium. Jest dostępne w internecie.

fot. Marcin Kwaśny/YouTube/jcomp/freepik.com

24 lutego mija druga rocznica wybuchu wojny w Ukrainie. W związku z tym Fundacja Aniołów Miłosierdzia przygotowała wyjątkową Drogę Krzyżową, która powstała z prawdziwych historii wojennych.

Utkana z prawdziwych historii. Z zapisków naocznych świadków, z smsów, z rozpaczliwych apeli – wysyłanych, gdy nagle pojawiał się zasięg i wreszcie z opowieści w cztery oczy, przeplatanych długą ciszą pełną łez i psalmów z dolin rozpaczy – takie słowa możemy przeczytać pod wyjątkowym wideo zatytułowanym „Rany niewinnych – Droga Krzyżowa – Stacja Ukraina”.

PRZECZYTAJ: Marcin Kwaśny: Byłem antykatolikiem i antyklerykałem. Bóg dał mi łaskę wiary

Reklama

„Wierzę, że kiedyś ta Golgota dla Ukrainy się skończy”

Droga Krzyżowa ma formę reportażowego misterium. Autorem tekstu jest Grzegorz z Łukowa (autor „Litanii do Królowej Blokowisk”, „Szeptów poduszkę”, czy „Litanii do Przyjaciela z szarego podwórka”, itp.). Głosu użyczyli znani aktorzy: Magdalena Woźniak i Marcin Kwaśny. Autorską muzykę stworzył Antoni Wojnar. 

Ta Droga Krzyżowa, w świetle wojny na Ukrainie, była i jest dla mnie niezwykle przejmująca. Wierzę, że kiedyś ta Golgota dla Ukrainy się skończy i podobnie jak Chrystus, także ona zmartwychwstanie – mówi Marcin Kwaśny.

„Stacja: Ukraina” to dla mnie spotkania, jak w podróży pociągiem. Ktoś wsiada, wysiada, milczy albo dzieli się swoim szczęściem czy zranionym sercem. Kończę podróż i wiem, że historie tych ludzi zapadły w moim wnętrzu. Będę je nieść, jak Chrystusowy Krzyż – dodaje aktorka Magdalena Woźniak.

Reklama

Posłuchaj tego wyjątkowego misterium:

materiały prasowe,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę