Nasze projekty

11 lat hospicjum w Wilnie! S. Michaela Rak dziękuje za wsparcie

"Bez was nie dalibyśmy rady" - podkreśla w krótkim nagraniu s. Michaela Rak. Dziś mija 11 lat odkąd działa hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki. To pierwsze i jak dotąd jedyne hospicjum stacjonarne na Litwie.

fot. Most do Nieba/youtube.com (print screen)

Siostra Michaela Rak jest założycielką i dyrektorem hospicjum w Wilnie, gdzie od lat towarzyszy drugiemu człowiekowi w trudnych momentach choroby i odchodzeniu z tego świata. Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki zapewnia rocznie opiekę ponad 300 osób.

Dziś mija 11. rok nadziei, że się uda, że to wszystko ma sens, że będzie dobrze… 11 lat od dnia, gdy s. Michaela Rak otworzyła pierwsze i jak dotąd jedyne hospicjum stacjonarne na Litwie. Gdy przyjechała do Wilna, zastała ruinę i znaki zapytania „co ona tu robi?”. Na starcie miała 3 złote od gorzowskiej kwiaciarki i zwariowaną ufność, że z Jezusem można wszystko. Świętujemy dziś zatem 11 lat zwariowanej ufności – a co? Kto nam zabroni? – podkreśla Fundacja Aniołów Miłosierdzia.

To święto każdego darczyńcy, wolontariusza, pracownika, mieszkańca i ambasadora hospicjum – dziękujemy Wam za to, że po prostu jesteście. Pierwsza jedenastka kojarzy się z drużyną piłkarską. Nam kojarzy się z Wami. Dla nas jesteście najdzielniejszą Drużyną Dobra – reprezentacją wiary, że wszystko jest możliwe – dodaje. Posłuchajcie kilku słów od s. Michaeli Rak, założycielki i dyrektor hospicjum!

Reklama

Hospicjum dla dzieci założone przez s. Michaelę Rak w Wilnie to jedyna tego typu placówka na całej Litwie. Wszystkich przyjmuje za darmo, by każdy mógł doświadczyć prawdziwej miłości, a – jak mawia s. Michaela – innej miłości, jak ta darmowa nie ma. Aby wspomóc akcję Most do Nieba i hospicjum dla dzieci na Litwie, wystarczy wejść na stronę >>mostdonieba.pl

materiały prasowe Most do Nieba, pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę