Nasze projekty

Bóg nie potrzebuje naszego uwielbienia. My tego potrzebujemy

Mogę mówić do Niego o tym, jak jest wspaniały i jak wielkie jest dzieło zbawienia! Czy Bóg tego potrzebuje? Nie. Potrzebuję tego ja sam Uwielbienie odsuwa wzrok ode mnie samego, a bezpośrednio kieruje wzrok na Boga.

Reklama

W dobrym przeżyciu każdego dnia pomogą Ci trzy kroki:
pomyśl, módl się i… działaj!


Chwalcie Go za potężne Jego czyny, chwalcie Go za wielką Jego
potęgę! Chwalcie Go dźwiękiem rogu, chwalcie Go na harfie i cytrze!

Ps 150, 2-5

Reklama
Reklama

POMYŚL: Często o coś Boga proszę. Zdarza się, że przepraszam za grzechy, za niewierności. Dobrze jest, gdy umiem Bogu dziękować – widzieć, jak wiele Mu zawdzięczam. Jednak każda z tych modlitw zaczyna się ode mnie: to ja proszę, bo chcę; to ja przepraszam, za moje słabości i to ja dziękuję. Uwielbienie odsuwa wzrok ode mnie samego, a bezpośrednio kieruje wzrok na Boga. Uwielbienie pozwala mi wejść, jak kiedyś Izraelitom, w chwałę Pana, w Jego shekinah.

Mogę mówić do Niego o tym, jak jest wspaniały i jak wielkie jest dzieło zbawienia! Czy Bóg tego potrzebuje? Nie. Potrzebuję tego ja sam, by w moim życiu powrócił porządek, który niszczy grzech. A kiedy On jest w centrum, mogę mieć pewność, że osiągnę pełnię szczęścia – Niebo.

ks. Artur Juzwa

Reklama
Reklama

MÓDL SIĘ: Panie, bardzo ciążą mi moje oczy: nie mogę oderwać wzroku od moich spraw i problemów, kiedy z Tobą rozmawiam. Proszę, odsłoń się choć odrobinkę. Chciałbym posmakować, czym jest uwielbianie Ciebie w zachwycie.

DZIAŁAJ: Na czym koncentruję się w czasie mojej modlitwy? Za co powinienem dziś podziękować Bogu?


Fragment pochodzi z modlitewnika „Weź i się módl” – duchowego przewodnika, z którym każdego dnia łatwiej jest modlić się i koncentrować na Słowie Bożym.

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę