Nasze projekty
Miłosierna Czternastka

Miłosierna 14. Supermoc #11. Sens

Zapomnieliśmy, że z racji chrztu jesteśmy umiłowanymi dziećmi Boga i On stale jest przy nas

Reklama

Na ulicach mijamy tak wielu ludzi, którzy utracili nadzieję, radość, poczucie sensu. Bardzo często obdarci są z dobrego imienia. Wielu z nich nie widzi dla siebie żadnego światełka w tunelu. Zapomnieli, że z racji chrztu są umiłowanymi dziećmi Boga i On stale jest przy nich obecny, darzy swoją bezinteresowną miłością.

Tylko w Chrystusie każdy z nas odzyskuje swoją prawdziwą godność, odkrywa swoje powołanie i dąży do ostatecznego spotkania ze Stwórcą twarzą w twarz. Ważne jest, abyśmy poprzez swój gest, dobrą radę pokazali, że nie nikt nie jest sam, że Bóg zawsze jest obecny. Okryj wszystkich smutnych i strapionych płaszczem miłosierdzia Ojca, który troszczy się o każde stworzenie, o nikim nie zapomina. Dziś przez proroka Izajasza Bóg mówi do każdego z nas: Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu, ta, która kocha syna swego łona? A nawet, gdyby ona zapomniała, Ja nie zapomnę o tobie (Iz 49,15).

Jezus w dzisiejszej Ewangelii pomimo niechęci innych ludzi, którym brakowało wiary, czekających tylko na Jego błąd,głosi z mocą naukę swojego Ojca. Podążajmy za Jezusem w czynieniu dobra bliźnim, odziejmy płaszczem miłości tych wszystkich, którzy czują się bezradni, bezsilni. Pokażmy, że jest przy nich Bóg, który nigdy z nikogo nie zrezygnuje.

Reklama
Reklama

Trening #11

Kiedy zauważysz kogoś w twoim otoczeniu, kto jest przygnieciony problemami, nie widzi dla siebie żadnej szansy, wyjdź mu naprzeciw i pokaż, że jestcenny w oczach Pana Boga. Przekaż mu prawdę, że nie jest sam, że Bóg zawsze gotowy jest mu pomóc, nieustannie wychodzi naprzeciw, aby pocieszyć i podnieść na duchu.

Reklama
Reklama

Mikołaj Jędrzejewski, alumn WSD w Pelplinie

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite